„Úpravy Velkého sálu trvají tak tři dny. Umístěno je tu už plátno o rozměrech zhruba devět krát čtrnáct metrů. Připravit musíme samozřejmě promítačky a projektor,“ říká technik Václav Les.

Právě s promítačkami jsou asi největší problémy. „Jsou hodně těžké, musíte s nimi navíc překonat dvě patra. Je to poměrně dost náročné. Všechno připravujeme v nějakých šesti, osmi lidech,“ dodává.

Finále, které začne tuto neděli, už přidává první projekce. Kawasakiho růži mohou zájemci vidět nově i v pondělí 19. dubna od dvaadvaceti hodin a přidaná projekce snímku Protektor se uskuteční v neděli 25. dubna od 19.45.

Silné zastoupení mají letos na festivalu filmaři z Plzně. Diváci se s jejich dokumentárními snímky mohou setkat v sekcích Zvláštní uvedení a Nový český dokument mimo soutěž. Své filmy představí Miroslav Čapek, Ladislav Moulis, Hana Boříková a Vilém Dubnička, Jan Loučím a Hana Boříková.

Festival zahájí předpremiéra dokumentární komedie o americkém radaru v Čechách Český mír režisérů Víta Klusáka a Filipa Remundy.