„Vína v této kategorii jsou vína typická – tedy pouze z povolených odrůd a navíc od menších, rodinných výrobců," vysvětluje Diana Sixtová, pořadatelka ochutnávky. Dodává, že návštěvníci mohou ochutnat rieslinky z Alsaska, Chardonnay z Burgundska, Cabernet z Loiry nebo pravé Champagne a mnoho dalších zajímavých vín.

„Na degustaci bude připraveno 60 různých vín, celkem tedy cca 360 lahví," uvádí Diana Sixtová s tím, že degustace je určena široké veřejnosti, lidem, kteří již mají zkušenost s francouzským vinařstvím, i těm, kteří by jej teprve chtěli poznat. „Samozřejmě je Velká francouzská degustace otevřena i profesionálním sommeliérům z plzeňských restaurací. Vína budou představovat naši sommeliéři u jednotlivých stanovišť," poznamenává.

Navíc návštěvníci budou mít k dispozici degustační karnet, což je to malý průvodce degustací, se seznamem všech vín, seřazených dle jednotlivých oblastí. Návštěvník se tak ve vínech lépe zorientuje a může si udělat poznámky, které víno mu chutnalo a třeba si jej potom objednat domů. Hotel Angelo, v němž se degustace koná, nabízí polohu v centru města, neotřelý design a vstřícný přístup.

Rezervace vstupenek je možná na mailech info@merlot.cz nebo plzen@lebouchon.cz. Vstupenky prodávají plzeňské Vinotéky Le Bouchon v Pražské 23 nebo Na Roudné 110.