Nejprve tam ve čtvrtek 11. dubna zahraje skupina Poletíme?, které bude hostem plzeňský Rambanbám, následující večer pak bude určený vyznavačům punku. Po klatovském Fiasku se na pódiu při svém tradičním jarním koncertu v Plzni představí legenda tohoto žánru Visací zámek. Začátek programu je vždy ve 20 hodin.

Plzeňský koncert brněnské skupiny Poletíme? je součástí turné, kterým si kapela připomíná 15 let existence. Poletíme? se za tu dobu bezpečně zařadili ke špičce české hudební scény, v zaplněných sálech umí roztančit všechny věkové kategorie. Kapelníkem, zpěvákem, textařem a zásadní osobností osmičlenného uskupení je charismatický výtvarník Rudolf Brančovský. „Kapela umí odlehčenou formou vyprávět o složitých a smutných věcech tak, že jejich koncerty dýchají barevnou náladou, svižnou rytmikou a tanečními kreacemi publika. Diváci se budou smát, výskat, tančit nebo jim přeběhne mráz po zádech, když v písni pojmenují jejich problém. Vtipné, poetické a přímočaré texty jsou totiž devízou kapely,“ zvou na koncert jeho organizátoři.

Neznámým není ani jméno jeho hosta. Plzeňský Rambanbám působí na hudební scéně od roku 2011. Repertoár osmičlenné skupiny se skládá výhradně z písní vlastní tvorby, její hudba má základ v klasickém ska, které se hudebníci snaží pojmout více energicky, melodicky a s větším důrazem na zkreslený zvuk kytary. Před několika dny vydala kapela nový singl Swinčík a brzy se chystá uvést další.

Nový klip skupiny Rambanbám Swinčík:

Zdroj: Youtube

V pátek pak bude hlavní hvězdou večera Visací zámek. Na scéně působí od roku 1982 a stále v původní sestavě, která se tehdy dala dohromady ze studentů pražské stavební fakulty. Už z té doby pochází stálice jejího repertoáru jako Cigára nebo Traktor. Po silných devadesátých letech a náledujících několika letech určitého útlumu se do toho kapela opět silně opřela v roce 2005, kdy vydala desku Punk!, kde se objevila další z jejích legendárních písní Známka punku. Zatím poslední, jedenácté, album Anarchie a totál chaos vyšlo ‚visáčům‘ sice už v roce 2020, na koncertní scéně je ale kapela stále aktivní a dubnový koncert v Plzni už patří ke klasikám programu v Šeříkovce.

Hostem, který celý večer rozjede, bude klatovská kapela Fiasko, hrající hudbu inspirovanou hlavně americkým punk-rockem devadesátých let.