Bubeníci ze skupiny Muerta Mente si totiž pro natáčení nové znělky kandidatury Plzně na Evropské hlavní město kultury vybrali instrumenty spojené s plzeňskou pivovarskou tradicí. Rozezněli tak například pivovarské sudy nebo kovadlinu. „Jsme zvyklí na své hudební nástroje a tohle je pro nás nová výzva. Myslíme si, že je to skvělý nápad vytvořit znělku za pomoci věcí, které jsou tak úzce spjaty přímo s Plzní,“ říká Petr Maloun z Muerta Mente.

Sudy se valily po rozhlasových schodech

Náročnou a ne úplně běžnou práci měli v úterý odpoledne někteří zaměstnanci Českého rozhlasu Plzeň. Kapele Muerta Mente totiž pomáhali do nahrávacího studia v budově rozhlasu dopravit jejich objemné ´hudební´ nástroje.

„Tahat do schodů osmdesátikilogramovou kovadlinu, to je opravdu lahůdka,“ konstatoval Pavel Bouda z Českého rozhlasu Plzeň, který se na nošení věcí také podílel. Nahoru se muselo dostat také několik pivních sudů.

Všechno se ale nakonec obešlo bez nehod a zranění, takže muzikanti pak mohli pracovat na nahrávání znělky pro kandidatury Plzně na Evropské hlavní město kultury.