V tomto vystoupení se navíc prolnou dva festivaly. Koncert divokých Španělů, kteří jsou personálně i žánrově provázáni s legendou SKA–P totiž otevře letošní Rock in Plzeň, a zároveň je součástí zimní verze festivalu Rock for People.

„Volba kapely byla jasná. Publikum chce Locos a Locos mají zdejší fanoušky ve zvláštní oblibě,“ vysvětluje dramaturg Petr Fořt. Naráží na fakt, že oba dva koncerty Španělů, které se v České republice v rámci Rock for People uskutečnily, se setkaly s obrovskou odezvou. V únoru například dokázali vyprodat pražskou Tesla Arenu.

Kapelu kolem charismatického a výřečného zpěváka Pipiho v Plzni doprovodí českoameričtí punkeři s dudy Pipes&Pints a přední slovenská ska skupina Polemic.

Rock in Plzeň bude pokračovat druhého března koncertem Anety Langerové. Do plzeňské Šeříkovky přijede se svojí skupinou představit nové album Jsem. Vítězku prvního ročníku soutěže Česko hledá superstar pak na stejném místě vystřídají Mňága a Žďorp, Skyline a Sunshine.

„Na konci dubna se budou konat tradiční slavnosti jara Majáles. Jeho program vyvrcholí třiadvacátého dubna na náměstí republiky a o den později v amfiteátru Lochotín,“ říká Jan Lippert z pořádající agentury.

Jarní sérii akce zakončí dva rockové večery pod širým nebem. V amfiteátru za obchodně–zábavním centrem Plaza se představí Divokej Bill a Tři Sestry.