Od 30. září do 2. října bude totiž plzeňský areál opět hostit festival cestovatelských filmů International road movie festival (IRMF). Kromě nespočtu českých premiér a filmových delegací bude na diváky čekat i projekce z původní 35mm filmové kopie.

„Letošní program bude nabitý českými premiérami, které tvoří více než polovinu z 30 chystaných snímků. Ke zhlédnutí budou filmy z pěti kontinentů a také několik snímků z české produkce. Diváci tak budou mít možnost porovnat světovou tvorbu s tou domácí,“ prozrazuje umělecký ředitel festivalu Ondřej Bíba.

Slavnostní zahájení ve čtvrtek 30. září doprovodí české premiéry dokumentů o ultramaratonských běžcích – Igor Bazala a Najdem odvahu. Spolu s nimi do Plzně dorazí i režisér Viliam Bendik a také hlavní aktér 82letý Igor Bazala, aby zodpověděli otázky diváků.

V retrospektivní sekci festival uvede snímek Mladí muži poznávají svět od Radima Špačka, který tento film představil v roce 1996 v soutěži MFF Karlovy Vary. Návštěvníci se navíc mohou těšit na diskuzi s režisérem, který přijede film uvést. Večer po slavnostním zakončení (2. 10.) čeká na diváky opravdová lahůdka, kterou je projekce kultovního filmu Paříž, Texas od režiséra Wima Wenderse z původního analogového 35mm filmového pásu.

Na filmové večery navážou hudební koncerty a afterparty s DJs, které se uskuteční přímo v kavárně DEPO 2015. Ve čtvrtek 30. září se o hudební doprovod postará kapela Běsi, která na festivalu uvede také svůj nový videoklip.

Předprodej vstupenek už je spuštěn na www.goout.cz, a to s velmi příznivými cenami. Vstupné na jednotlivé projekce činí 80 Kč pro dospělé a 50 Kč pro studenty. „Ceny stále zůstávají divácky příznivě nastavené. Pokud diváky zaujme více bodů programu, určitě doporučuji zakoupit akreditaci na celý festival,“ komentuje další nabídku výkonný ředitel festivalu Václav Martinovský.