„Celkem je přihlášeno a do jednotlivých kol rozděleno šedesát osm kapel. Nejsilněji je zastoupeno Plzeňsko, Karlovarsko a Praha,“ sdělil Petr Choura, ředitel Divadla pod lampou a jeden z porotců. „Co se týče stylů, pokračuje ústup punku i hard core ve prospěch rocku jako takového,“ dodal.

„Soutěž je rozvržena na půl roku. Základní kola skončí na začátku května, pak se uskuteční dvě semifinále a na úplný závěr finálový večer,“ upřesnil další z porotců, plzeňský hudební publicista Ladislav Rott. „Bude však – jako každoročně – i finále publika, kam je postupující nominován hlasy diváků přímo z každého základního kola,“ doplnil. Základních postupových kol je celkem dvanáct a budou se konat v Divadle pod lampou ve čtvrtek, poprvé ve čtvrtek od půl osmé večer a poté příští týden i za čtrnáct dnů. Mezi cenami pro vítěze finálového klání vévodí jako tradičně bezplatné nahrávací frekvence ve špičkových profesionálních studiích na Plzeňsku.

V prvním postupovém kole se ve čtvrtek střetnou plzeňské rockové skupiny Wild Side a January´s a tři zástupci Karlovarska: Půl deci věcí z Březové u Sokolova, Groovetown z Jáchymova a Tajfun z Karlových Varů. Za týden budou soutěžit reggae formace Happy Aquarium z Roztok, Fadžitulikistulán z Prachatic a Rastafidli Orkestra ze Slaného, s nimiž se utkají punkoví Some Blood z Plzně a Klika z Černošic. V posledním ze tří lednových základních kol budou soupeřit crossoverové kapely: plzeňské formace Rise of  The Fallen a Ray Skiplin, Malarme z Kadaně, Fraternity ze Žatce a Dhepo z Rakovníka.