Malé, mladé a tematicky i zpracováním velmi rozmanité divadlo dalo dohromady scénáristu Petra Kolečka a herce Marka Taclíka a Jakuba Prachaře. Tím vznikla inscenace o tom, kdo jsou a co na kurtu prožívají dvě bývalé světové tenisové jedničky. Vtipná pětisetová show z prostředí Wimbledonu se v Besedě představí v listopadu.

Taclíkův Federer je muž unavený životem. Unavený a skeptický bez výraznější euforické mimiky, přesně tak, jak se Švýcar na kurtu tváří. Doma je a vždycky byl dvojkou. Po manželce. Ta ho nutí jezdit mezi turnaji ke tchyni a jíst její jídla. Z nich trochu tloustne. Aby porazil běhavého Nadala, musí míčky posílat přesně na čáru, ale přesně jako stroj, jako švýcarský stroj.

Prachařův Nadal je nenapravitelný a běhavý optimista plný elánu, jako by snad dopoval. A k tomu jeho rituály: vlasy, uši, nos, trenky, ručníky, lahvičky na pití, a dokonce i ty rituály, které diváci nevidí a neznají, protože se odehrávají třeba na toaletách All England Clubu.

To vše čeká na návštěvníky představení. Samotné výměny a výsledek je až na druhém místě. Inscenaci, jejíž scénu tvoří pouze kurt, dvě židle a empire rozhodčího, uvádí A studio Rubín od roku 2012. Dodnes je velmi těžké na představení sehnat vstupenky. Na plzeňské představení jdou právě do předprodeje.