A pak už jako žena s uměleckým jménem Cathrin Magic vstupuje na pódium, kde předvádí vystoupení špičkových českých a zahraničních zpěvaček. Martin je totiž jedním ze členů travesti skupiny Kočky, která se svojí Fantasy show přijede na konci února do Měšťanské besedy.

„Do Plzně se moc těším, bývá tady úžasná atmosféra, geniální diváci, krásný prostor se super nasvícením a zatím vždycky jsme se dočkali i závěrečného potlesku ve stoje. To je největší odměna, kterou si umělec dokáže představit," nešetří superlativy. On sám travesti show dělá už třináct let, dostal se k ní přes účinkování v divadle, studium umělecké školy a kabaret.

Travesti show není jen o tom, že muži v dámských šatech imitují pohyby a výrazy zpěvaček nebo hereček. Velice podstatnou část tvoří taneční choreografie a nápadité vtipné ale i dramatické scénky. „Naše nová Fantasy show je kouzelná a efektní pro oko diváka. Hodně jsme si s ní vyhráli. Začátek se odehrává v takovém komiksovém městě a obsahuje tvrdší dramatičtější čísla. Druhá část pak publikum přenese do vysněného světa fantazie s jemnějšími písničkami, péřovými kostýmy a třpytivou scénou," popisuje Martin Kuruc. Ze známých světových umělkyň uvidíte například Tinu Turner, Madonnu, Lady Gaga, Kylie Minogue, Boney M a z domácích pak Lucii Bílou, Ilonu Csákovou či Hanu Zagorovou.

Zajímavé je, že na travesti show chodí v naprosté většině ženy. „Devadesát procent publika tvoří ženy a skvěle se baví. Neberou to tak, že bychom je nějak zesměšňovali. Naopak říkají, že nám závidí nohy a zadek. Asi je máme vypracované za léta chození v podpatcích a tancování," směje se Kuruc alias Cathrin Magic.

Má za to, že jejich show není zesměšňování celebrit a že se jedná o plnohodnotné umění. „Nemůže to dělat každý. Nejde o to se jen převléci a nalíčit, vymyslet a vytvořit šaty, ale také je třeba skutečně umět tančit, zpívat, vyladit choreografii, dramaturgii a světla. Psala nám i řada českých zpěvaček, které předvádíme, že nás viděly a že jsou vesměs nadšené. Byly se na nás i osobně podívat a jedna nás i pozvala jako hosta na své vystoupení," doplňuje zakladatel travesti skupiny.