V Depu budou vyhlášeny hudební ceny Žebřík
Kdy: pátek 5. dubna od 19.00
Kde: DEPO2015, Plzeň
Za kolik: do čtvrtka 4. dubna 690 korun, VIP pass 1490 korun
Proč přijít: V plzeňském DEPO2015 se v pátek večer uskuteční vyhlášení už 32. ročníku Hudebních cen Žebřík. S exkluzivními koncerty vystoupí Jiří Suchý & Semafor Band, Chinaski, Tereza Balonová, Michal Hrůza a Kapela Hrůzy a Jamaron. Předáno bude 27 cen v devíti kategoriích a speciální cena Žebříku. Moderátory večera budou Marek Taclík a Žofie Dařbujánová.

Panoptiko začíná sezonu v Šeříkovce
Kdy: pátek 5. dubna od 20.00
Kde: KD Šeříkovka, Plzeň
Za kolik: 490 korun v předprodeji, 600 korun na místě
Proč přijít: Kapela Panoptiko po veleúspěšném, vyprodaném turné k albu Bohové, které ukončilo v Mrákově, začíná i letošní sezonu na západě Čech, tentokrát v plzeňské Šeříkovce. Jako hosty si pozvala legendární plzeňskou Fatu Morganu.

Na Radyni startuje turistická sezona
Kdy: sobota 6. dubna od 14.00 do 16.00
Kde: hrad Radyně
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Město Starý Plzenec pořádá v sobotu společně s K-centrem, městskou knihovnou a Občanským spolkem Hůrka a Radyně Zahájení turistické sezony na hradu Radyně. Jejich součástí budou oživené prohlídky s králem Karlem IV, zakladatelem hradu, a jeho družinou.

Charitativní koncert podpoří útulek
Kdy: neděle 7. dubna od 14.00 do 16.00
Kde: Plzeň
Za kolik: dobrovolné vstupné
Proč přijít: Městská policie Plzeň připravila tradiční charitativní koncert, který se koná v Útulku pro zvířata v nouzi v Daimlerově ulici. Přijďte a podpořte dobrou věc, užijete si skvělou folkovou a country hudbu. Prohlédnete si odchytový vůz, čtyřkolku a seznámit můžete se seznámit s ubytovanými zvířaty. Ti nejmenší se mohou pobavit na skákacím hradu a pro všechny je přichystané malé občerstvení.

Na Kozlu budou k vidění draci
Kdy: od soboty 6. dubna do 15. září
Kde: zámek Kozel
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Výtvarník Aleš Drašnar přivezl na zámek Kozel své modely draků propracované do nejmenšího detailu. Mystická atmosféra putovní výstavy přenese děti i dospělé do světa fantazie, časů legend a tajemných vyprávění. Během dubna bude výstava ve všední dny přístupná pouze na požádání.

Na zámku zazní písně Karla Kryla
Kdy: sobota 6. dubna od 19.00
Kde: Spálené Poříčí
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Spolek Salomena zve v sobotu do auly na zámku ve Spáleném Poříčí na Akustický koncert písní Karla Kryla. Skladby známého písničkáře, od jehož úmrtí nedávno uplynulo 30 let, zazní v podání Jana Valíka. V předprodeji jsou vstupenky k dostání v Infocentru ve Spáleném Poříčí.

Extra Band Revival hraje v Přešticích
Kdy: sobota 6. dubna od 21.00
Kde: Přeštice
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Fanoušci klasických rockových tancovaček mohou vyrazit v sobotu do Přeštic. V sobotu tam ve Spolkovém domě zahraje Extra Band Revival i s hostujícím zpěvákem Radkem Zíkou.

Paraflorbalisté budou bojovat o ligové body
Kdy: sobota 6. a neděle 7. dubna
Kde: hala TJ Lokomotiva
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: První víkend v dubnu pořádají domácí florbalisté na vozíku SKH Meteor Plzeň 6. kolo ParaFlorbalové ligy 2023/2024. V závěrečném hracím víkendu půjde o důležité body před květnovým play off. Aktuálně se Meteor nachází na 5. místě se 22 body, na čtvrté Vikings Most ztrácí čtyři body, druzí FBC Štíři České Budějovice a třetí Tatran Střešovice mají po 27 bodech. V sobotu 6. dubna v 10 hodin se plzeňský Meteor utká s pražským Tatranem Střešovice, ve 12.30 pak s budějovickými Štíry.V neděli 7. dubna se plzeňský celek utká v 9 hodin ráno s polskými Wheel Wolf Sosnowiec a základní část ligy ukončí od 14 hodin s Vikings Most.

Tipy na další víkendové akce v Plzeňském kraji:
Rokycansko

Domažlicko
Klatovsko
Tachovsko