PLZEŇSKO

Bílej medvěd patří rocku
Kdy: pátek 16. a sobota 17. února
Kde: Bílej medvěd, Plzeň
Za kolik: v předprodeji pátek 290 a sobota 350 korun
Proč přijít: Klub Bílej medvěd v plzeňské Prokopově ulici obsadí v pátek i v sobotu rockeři. V pátek se koná Rockovej bál se skupinou Extra Band Revival a jejím hostem Radkem Zíkou, v sobotu zahrají kapely Chai a Palice, která opět pravidelně koncertuje po několika letech. Začátek vždy ve 20 hodin.

V Buena Vistě zazní bluesrock od Wille & The Bandits
Kdy: pátek 16. února od 20.00
Kde: Buena Vista Club, Plzeň
Za kolik: 250 korun v předprodeji
Proč přijít: Britská kapela Wille & The Bandits na svém koncertu zahraje své největší hity. Čtveřice s pověstí jedné z nejdynamičtějších bluesrockových skupin současnosti a koncertního zázraku bývá často přirovnávána k Led Zeppelin, lze ji ale též přirovnat k Brave Rival nebo The Cinelli Brothers. Jako předkapela zahraje plzeňské seskupení Five rivers blues band.

Trojka pořádá Zabijačkové hody
Kdy: neděle 18. února od 10.00 do 15.00
Kde: ul. K. Steinera, Plzeň
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Třetí plzeňský obvod pořádá Zabijačkové hody. Ve vnitrobloku ulice K. Steinera na Skvrňanech se jitrničky, jelítka a další zabijačkové dobroty rozvoní v neděli mezi 10. a 15. hodinou. Ve 13.00 navíc čeká návštěvníky komentovaná ukázka bourání masa s mistrem řezníkem. Chybět nebude ani harmonikář.

Masopustní tradice nevynechají ani U Toma
Kdy: sobota 17. února od 9.00 do 18.00
Kde: Ledce u Plzně
Za kolik: děti 55 korun, dospělí 120 korun
Proč přijít: Masopustní hody, den plný veselí a dobrého jídla, se chystají ve Farmaparku U Toma v Ledcích nedaleko Plzně. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky zabíjačkových zvyků a ochutnávku výrobků z vepříka. Poctivé domácí chuťovky z masa od Řeznictví U Bejka budou přímo na místě k mání od 10 až do 17 hodin. Odpoledne je pak pro děti připraven maškarní rej plný soutěží a her. Zajímavé ceny bude možné vyhrát v soutěži o nejlepší kostým.

V Třemošné jsou vepřové hody
Kdy: sobota 17. února od 9.00 do 16.00
Kde: Třemošná
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Další Třemošenské vepřové hody se uskuteční u řeznictví Majer a hospůdky Pípa. Akce má i dobročinný účel, u každé pokladny je kasička, kam bude možné přispět na nemocné děti. Posedět se dá venku ve vyhřívaném stanu, nebo v hospůdce. Hudební doprovod obstará duo Václava Žákovce.

V Divadle Pluto se pobaví nejen děti
Kdy: neděle 18. února od 14.00
Kde: Divadlo Pluto, Plzeň
Za kolik: od 150 korun
Proč přijít: Masopustní maškarbál připravili na nedělní odpoledne v plzeňském Divadlu Pluto na Doubravce. Akce pro malé i velké s podtitulem Jančí a tančí celá rodiny přinese bohatý program plný pohádek a soutěží.

Na rande lze jít i do muzea
Kdy: do soboty 17. února
Kde: Blovice
Za kolik: 60 korun
Proč přijít: V Muzeu jižního Plzeňska na zámku Hradiště v Blovicích zvou na valentýnskou akci Na rande do muzea. Dvojice zaplatí jen jedno vstupné, čeká je partnerský kvíz, fotokoutek, stopovačka v parku a ještě něco navíc.

Nepomučtí sportovci mají ples
Kdy: pátek 16. února od 20.00
Kde: Nepomuk
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Fotbalový klub Nepomuk pořádá v pátek v Hotelu U Zeleného stromu v Nepomuku Sportovní ples. K tanci a poslechu zahrají Pelíškové. Vstupenky na tel. č. 723 437 653.

Fotbalisté Kralovic zvou na ples
Kdy: sobota 17. února od 20.00
Kde: Kralovice
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Na svůj ples zvou také fotbalisté Kralovic. Uskuteční se v sobotu v místním Lidovém domě, o hudební doprovod se postará skupina Mettronom. Připravena je bohatá tombola, nebude chybět ani selfiemat. Rezervace vstupenek na tel. č. 775 948 485.

V Nezvěsticích se budou bavit hasiči i děti
Kdy: sobota 17. a neděle 18. února
Kde: Nezvěstice
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Dvě akce se chystají na tento víkend v sokolovně v Nezvěsticích. Nejprve to bude v sobotu od 20 hodin Hasičský bál, v neděli od 14 hodin Dětský maškarní rej nejen pro víly a skřítky.

DOMAŽLICKO

Hasičský bál
Kdy: sobota 17. února od 20.00
Kde: Kulturní dům Tlumačov
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů Tlumačov zve na Hasičský bál. K tanci a poslechu zahraje Dupalka, dechová hudba z Chodska. Připravena je bohatá tombola. Stejnokroj vítán.

Masopustní průvod
Kdy: sobota 17. února od 14.00
Kde: Újezd Svatého Kříže, Bělá nad Radbuzou
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Do masopustního průvodu zvou v Újezdu Sv. Kříže. Sraz masek je ve 14 hodin u kuželny. Hudební nástroje a povozy všeho druhu jsou vítány.

Západočeská oblastní přehlídka ochotnických divadel
Kdy: sobota 17. února od 9.00
Kde: kino Horšovský Týn
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Tradiční západočeské oblastní přehlídky monologů a dialogů v kategorii dětí, mládeže a dospělých. Letos ještě soutěž jednoaktových her.

KLATOVSKO

Masopustní průvod
Kdy: sobota 17. února od 14.00
Kde: Lhovice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Sraz masek je už ve 13 hodin v místním kulturním domě. Průvod pak vychází o hodinu později od hasičské zbrojnice. Přijďte se všichni pobavit, načerpat dobrou náladu, zve SDH Lhovice. Občerstvení je zajištěno.

Rybářský ples
Kdy: sobota 17. února od 20.00
Kde: KD-DDM Nýrsko
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Zaplesat si o víkendu můžete přijít do kulturního domu v Nýrsku. Na svůj ples zvou rybáři. K tanci a poslechu bude hrát Music.

Hasičský bál
Kdy: sobota 17. února od 20.00
Kde: KD Sokolovna, Sušice
Za kolik: 50 korun
Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů Sušice zve všechny na hasičský bál. K tanci a poslechu bude hrát skupina Andromeda.

Dětské maškarní
Kdy: neděle 18. února od 15.00
Kde: sál OÚ Bezděkov
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Dětské maškarní se skupinou Relax si můžou užít děti v neděli v sále Obecního úřadu v Bezděkově. Kromě kupy dobré zábavy pro ně pořadatelé připravili i zajímavé soutěže a tombolu.

ROKYCANSKO

Turisté pořádají pochod
Kdy: sobota 17. února od 8.00
Kde: Zbiroh
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Klub českých turistů ve Štokách a Radnicích pořádají první ročník turistického pochodu s názvem Znám křišťálovou studánku. Start je mezi 8. a 10. hodinou před infocentrem ve Zbirohu, cíl mezi 10. a 16. hodinou ve Vesničce zimních táborníků. Na výběr je z tras o délce 25, 15 a 10 kilometrů.

V Hrádku je Hasičský bál
Kdy: sobota 17. února od 19.00
Kde: KD Hrádek
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů Hrádek u Rokycan pořádá v sobotu v místním kulturním domě Hasičský bál. K tanci a poslechu zahraje Disko Song, vstupenky na tel. č. 606 544 316.

TACHOVSKO

Ples Újezďáků
Kdy: sobota 17. února od 20.00
Kde: společenský sál, Přimda
Za kolik: 300 korun
Proč přijít: Občané Újezda pod Přimdou pořádají II. Ples Újezďáků. K tanci a poslechu hrají Anonym country beat a „Výběr“ tachovského okresu. Připravena je bohatá tombola, dámská volenka. Výtěžek z plesu bude darován Domácímu hospicu Západ a část bude použita na Újezdskou pouť.

Princezna Ryba
Kdy: sobota 17. února od 15.00
Kde: Brodská hospůdka, Brod u Stříbra
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Tip pro děti a jejich rodiče. Divadelní spolek Divoch spolu s Brodskou hospůdkou je zvou v neděli na pohádku o princezně Rybě.

Sladkovodní giganti
Kdy: neděle 18. února od 17.00
Kde: kulturní dům U Koruny, Kladruby u Stříbra
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Jaký je to pocit, tahat vlastníma rukama na udici zaseknuté sladkovodní gigantické ryby, jaké přípravy tomu předcházejí a co všechno je na takovou rybu třeba si přichystat, přijede do sálu kladrubského kulturního domu povyprávět světoznámý rybář Jakub Vágner. Téma besedy zavede návštěvníky do nejnebezpečnějších koutů naší planety, kde Jakub Vágner pátral po rybích legendách sladkovodní říše

Městský ples
Kdy: sobota 17. února od 20.00
Kde: KSC Vlčák, Černošín
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: K tanci a poslechu bude na černošínském městském plese hrát Rullete Music Band. Hostem bude Daniel Pražák, mistr světa ve freestyle fotbalu.