To, že má Plzeň nejvyšší kostelní věž v České republice je známá věc. A pro mnohé Plzeňany je nejen symbolem města, ale také symbolem doby vánoční. Od devadesátých let se na Štědrý den se soumrakem z jejího ochozu ozývají nejznámější české i světové vánoční koledy a melodie. Dlouhá léta Koncert z věže organizoval s finanční podporou Nadace 700 let města Plzně Jan Kvídera a hráli hudebníci pod vedením legendárního Oty Hellera. Před několika lety došlo ke generační obměně a třetím rokem se zaplněné náměstí na Štědrý den těší z vánoční atmosféry a melodií dechové kapely BAND Františka Kubaně ml. I přes nepříznivou situaci, která souvisí s protiepidemickými opatřeními se podaří i letos tento zážitek, i když trochu jinak, zájemcům zprostředkovat.

„Do poslední chvíle jsme věřili, že se koncert uskuteční tak, jak jsme na něj všichni zvyklí,“ říká Alena Kozáková z pořádají Nadace 700 let města Plzně. „Tak, jak se postupně upravovala pravidla, přizpůsobovali jsme možné scénáře. Abychom dodrželi vše potřebné a neohrozili hudebníky a zároveň „nelákali“ lidi ke shromažďování, rozhodli jsme se nakonec koncert předtočit a to symbolicky v kostele U Ježíška. Záznam koncertu bude aktivován na Štědrý den v 16 hodin. Jsme velmi rádi, že naše pozvání přijal i biskup plzeňský Mons. Tomáš Holub, jehož promluva zazní na jeho začátku.“ Pozdrav připojil samozřejmě i předseda správní rady nadace Petr Náhlík.

„Za celý BAND vám přejeme krásné prožití svátků. Rádi jsme pro vás zahráli tímto způsobem, ale raději bychom s vámi, klidně i v dešti mokli na náměstí, ale troubili z věže. Doufáme, že se nám všem to příští rok společně vyplní,“ uzavírá mladý kapelník František Kubaň. Nezbývá než si přát, aby se toto přání splnilo.

Koncert budete moci sledovat ZDE