Kolektiv vystupující donedávna jako odnož divadelního souboru Dialog byl posílen o další hosty, kterých je nyní ve spolku většina, a proto si zvolil tak neobvyklé pojmenování. Podobně jako před časem v Plzni na festivalu autorského divadla Dařbujána pořad Košičan 3 hostujícího divadla Vosto5 i současná inscenace ve vtipné nadsázce přibližuje noční vysílání. Tentokrát jde o fiktivní pořad Radia Radbuza, konkrétně pětistý šedesátý osmý díl cyklu Co přináší řeka.

Diváci jsou vtaženi do hektické přípravy on–line přenosu už při příchodu do sálu. Přespříliš suverénnímu moderátorovi pořadu Standovi Trottelovi (Radim Brejcha) se situace až do zahájení vysílání trvale vymyká z rukou a zatímco řeší zmatky s přeobsazováním rolí, prohazováním scén či nepochopením textu, z odposlechů podkresluje atmosféru závěr reportáže ze šachového turnaje v Chelsea. Jakmile se však rozsvítí příkaz „Silence“, vše už běží jako na drátkách. Vlastní pořad je lehce parodicky komponován v estrádním duchu, kdy kolektivní autorský vklad je doplněn skeči někdejší „první dámy polského humoru“ Stefanie Grodzienské a maďarského komediografa Gerenyi Tardose. V obou případech se jedná o bystré nahlížení na příliš neproměňující se lidské hemžení, kdy nejčastějším tématem je vztah mezi mužem a ženou, a tak bezmála padesát let starý humor je povětšinou stále bezvousý. Kde by mohl zaklopýtat, inscenátoři jej rychle podepřou vlastními neotřelými nápady. Ve skeči Drobeček za „nepřítomného“ Vlastimila Harapese například zaskakuje nevytížený zvukař a ruchař (Tomáš Horák), takže se hraje ještě o něčem jiném.

Supervize nad nesčetnými vnuknutími kolektivní režie se zdárně ujal asi nejzkušenější člen seskupení Vratislav Mikan mladší. Po jeho boku se na scéně svérázně uplatňují i Veronika Gruberová, Marie „Muška“ Chmelíková, Pavel Bárta i další. Zcela přiléhavý hudební doprovod obstaral dechový Vera kvartet. Nadějné sdružování spřízněných hostů snad bude v Dialogu i dále pokračovat.