„Našim spolupořadatelům se po barokním festivalu stýskalo, a kdo mohl, tak se s menšími akcemi zapojil i do letošního programu. Dokonce se podařilo zachovat dvě větší akce, kde budou i ohňostroje,“ uvedla vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Alena Svobodová.

V předprodeji už jsou vstupenky na operu Tanec nevděčnic, která 21. června zahájí hlavní program festivalu na vodním hradě Švihov. Vedle barokně pojatých kostýmů si diváci vychutnají i autentickou hudbu na dobové nástroje, režii s poučenou historickou choreografií připravila přední odbornice na historický tanec, profesorka Helena Kazárová. Už o dva dny dříve, 19. června, se bude v Plasích konat první z doprovodných koncertů violistky Jitky Hosprové.

Ještě v červnu se pak uskuteční tradiční Svatojánská noc v Klatovech. Další program je přichystán po celém kraji, zmiňované barokní ohňostroje přinesou akce na zámku v Hrádku u Sušice (31. července) a v blovickém muzeu (12. září). Celý program pak uzavře 21. listopadu v plzeňských Křižíkových sadech rekonstrukce dobývání města Mansfeldem.

Nehoda u Starého Plzence.
Mladý řidič boural u Starého Plzence