Na její boční stěně směrem k Centrálnímu autobusovému nádraží tvořil Tomáš Junker alias Pauser se svými kolegy z olomoucké crew BFAM, kteří jsou na této umělecké scéně známí pod přezdívkami Oliver a Furie.

„Snažím se kombinovat nové věci se starými, různé protiklady. V Plzni vznikl mural, který jsme nazvali Smart Home, je to spíš takové zátiší s mixem digitálního umění v podobě dashboardů a tradičního umění, které zastupují ručně dělané vázy nebo kytky. Barevnost vychází ze staré počítačové grafiky, v níž bylo zastoupeno jen šestnáct odstínů, proto pro někoho mohou být ty barvy až hodně řvavé,“ vysvětluje Pauser, který většinou používá ještě víc odstínů. „Tohle jsme ale záměrně omezili právě na ty základní barvy,“ vysvětluje umělec, který se jinak věnuje také UI designu (Vizuální podoba aplikací – pozn. red.) pro různé firmy, a to i ty světoznámé. A i díky tomu se jeho muraly objevují prakticky po celém světě.

„Teď už je to tak půl napůl, volná tvorba mě tolik neomezuje, v aplikacích musí všechno sedět na pixely, aby vše fungovalo. Ale prolíná se to, i ta tvorba je hodně ovlivněná počítačovou grafikou, se kterou jsem vyrůstal prakticky od malička,“ pokračuje dál Pauser.

Stejně tak je ale dlouhodobě spojený i se scénou graffiti a byl jedním ze zakladatelů streetartového festivalu v Olomouci. Ten má za sebou delší historii než plzeňský WALLZ, kde tvořil poprvé. „Jsem rád, že tady takový počin je. Znám všechna úskalí a patálie s tím spojené, je to všechno hodně těžké. Prosadit umělce, díla, komunikace s orgány, majiteli, památkáři. Organizátoři mají můj velký obdiv, všechno zvládají na jedničku,“ dodává umělec.

Během festivalu se dočkaly nové podoby například bývalá jídelna na Jateční ulici, sportovní hala, soukromý objekt bývalých garáží na nábřeží řeky Radbuzy nebo panelový dům v Sokolovské ulici. Ten jako objekt vhodný pro festival vzešel z veřejné výzvy stejně jako Waldorfská škola i obytný dům v Raisově ulici. Na stěně jeho zadního traktu vznikla barevně přitažlivá, mírně iluzivní, geometrická malba německého umělce Infra. 

Celková plocha letošních maleb přesáhla 2500 m2, celý festival bude oficiálně zakončen v pátek 23. června v DEPO2015, kde proběhne vernisáž doprovodné výstavy a představení děl, která během festivalu vznikla.

Umělci WALLZ 2023:
Patrik Hábl (CZ) - Lokace: panelový dům Sokolovská 116, Obic (CZ) - Lokace: Technický objekt ČEZ Distribuce, Brněnská x Sedlecká ul., Mattia Campo Dall´Orto (IT/SLO) - Lokace: bývalá jídelna Jateční x Doubravecká, Infra (DE) - Lokace: Bytový dům Raisova 20, Lukáš Kladívko (CZ) - Lokace: Budova Dobřanská 5, Pauser (CZ) - Lokace: Waldorfská škola, Husovo nám., ​Dante (GEO) - Lokace: technický objekt (bývalé garáže) u Papírny, ​ZEBU (DE) - Lokace: Hala TJ Slavoj Plzeň, ​Jakob der Bruder (AT) - Lokace: Technický objekt Chrástecká ul., Pavel Dušek (CZ) - Lokace: v centru města (zatím nespecifikováno).