Důkazem bylo i pět podzimních výročních koncertů v Lucerně, které byly vyprodané. Proto se kapela rozhodla slavnostní atmosféru přenést na pódia i na počátku příštího roku. Plzeňané budou moci dooslavit výročí v únoru v Měšťanské besedě.

„Budeme hrát výběr starých hitů z celé kariéry a připomeneme poslední album Čerstvý vítr," říká Tichota, který jediný ze současné sestavy stál u zrodu kapely. Ta začínala mezi jazzovými interprety, protože v první polovině 60. let nikdo v Čechách nepoužíval označení folk. Poprvé to bylo právě v souvislosti se Spirituál kvintetem. Říká se proto, že skupina je zakladatel folku u nás.

Spirituál kvintet: 21. 2. od 19:00 v Měšťanské besedě

Ve folkovém nádechu hraje i spirituály, gospely a lidovou a renesanční hudbu. Jedná se jak o upravené převzaté skladby tak i vlastní tvorbu. Za dobu své existence skupina několikrát obměnila sestavu a stále nosí v názvu slovo kvintet, i když v jednu dobu s ní vystupovalo až devět muzikantů. V současném složení funguje už čtvrtým rokem. Tehdy odešla zpěvačka Irena Budweiserová a nahradila ji Veronika Součková.