Ve čtvrtek večer koncertuje v plzeňském klubu Anděl. Vystoupí s originálním akustickým triem Model Bazaar z Brna, které hraje v netradiční sestavě dvou akustických kytar, violoncella a tří vokálů. Obě skupiny, jež jsou na společném turné, charakterizují chytlavé melodie, čistě akustický zvuk, dravost rockových songů i folkové písničkářství.

O Goodfellas jsme si mohli letos přečíst mimo jiné: „Velmi účinně kombinují kytarovou muziku s hip–hopem, jazzem a blues. Jsou po dlouhé době první kapelou, která vrací poprocku důstojnost a inteligenci v hravé a přitom aranžérsky bohaté formě.“ Skupina hrála s formacemi –123 minut či Niceland, v létě natočila album Sweet and Lowdown, na něž přizvala například kytaristu Honzu Ponocného, hráče na didgeridoo Ondřeje Smeykala nebo zpěvačku Terezu Nekudovou.

„Část kapely je z Prahy a část z Karlových Varů. Ale potkali jsme se ve Varech, na které máme všichni nějaké menší nebo větší vazby. Tam jsme hrávali v parcích a měli jsme tam i první koncerty,“ přibližuje začátky kapely Goodfellas její zpěvák Tommy.