Inscenace jak svým tématem, tak svým zpracováním chce vzdát hold spisovateli Julesi Verneovi a filmaři Karlu Zemanovi, mužům, kteří hýřili napínavými a zábavnými příběhy a také nesmírnou fantazií. Inspirovali už nespočet dětí, vědců a umělců i Šimona Olivětína, který hru pro Alfu napsal. V příběhu se skupina plzeňských dětí vydá na výlet na Milešovku. Tam však zůstanou zasypány v jeskyni a dostávají se hloub a hloub ke středu Země, kde poznávají svět prehistorických příšer.

Hru, v níž bude loutkové divadlo kombinováno s filmem, režíruje jako host Tomáš Procházka. Autorem výpravy je Robert Smolík, dramaturgyní představení Petra Kosová, která funkci dramaturga Divadla Alfa převzala po Pavlu Vašíčkovi, jenž odešel do důchodu. Tým doplňuje hudebník Jan Burian ml. Na Cestu do středu Země se vydají herci Bob Holý, Martina J. Hartmannová, Radka Mašková, Josef Jelínek a Petr Vydarený. Hra je pro žáky 3. až 6. tříd základních škol.

Divadlo Alfa do konce sezony 2016/2017 nabídne svým divákům ještě tři premiéry.

V prosinci uvede příběh z mateřské školy s mnohoslibujícím názvem Kosprd a Telecí. Autorka hry Eva Papoušková tak pojmenovala dva malé kamarády ze školky, kteří udělají velký průšvih. Jejich příběh vydala ve stejnojmenné knize před dvěma lety. Nyní knihu na žádost Divadla Alfa zdramatizovala a divadelní premiéru bude mít nejen hra, ale i Eva Papušková, neboť jde o její první práci pro divadlo.

Na únor příštího roku Alfa ohlásila, že uvede Gazdinu robu – jedno ze zásadních děl českého realismu napsala Gabriela Preissová. Nasazením tohoto titulu pokračuje Divadlo Alfa v sérii, v níž dospívajícím divákům představuje klasická díla.

Autorem úpravy pro Divadlo Alfa jsou Tomáš Jarkovský a Jakub Vašíček, který bude inscenaci také režírovat. A poslední premiérou této sezony bude v květnu uvedená pohádková komedie O třech silácích, již napsal Vítek Peřina. Režie se ujme Tomáš Dvořák.

Divadlo Alfa tak bude mít v letošní sezoně na repertoáru celkem sedmnáct inscenací. K těm, které se už v repertoáru drží několik let patří např. Tři mušketýři, Otesánek, Perníková Chaloupka nebo Ostře sledované vlaky.