Součástí oslav bude 1. května velká rocková show v lochotínském amfiteatru. Předvede ji kapela The Australian Pink Floyd Show, která patří k nejslavnějším a nejstarším tak zvaným 'tributním' skupinám – to jsou hudební tělesa, která hrají hudbu slavných originálů.

Jak je z názvu patrné, australští muzikanti produkují hudbu slavných britských Pink Floyd. „The Australian Pink Floyd Show vznikli už před třiceti lety a právě jsou na svém celosvětovém narozeninovém turné,“ informuje Vladimír Sendler z pořádajícího Pragokoncertu.

Turné s názvem Time je pojmenované podle jedné z nejznámějších písní kapely Pink Floyd z kultovního alba Dark Side Of The Moon. „Během své show zahrají The Australian Pink Floyd nesmrtelnou hudbu všech období legendární britské kapely. Návštěvníky lochotínského amfiteátru čeká 1. května velkolepá živá show s nejmodernějšími světelnými efekty, lasery, speciálně navrženými projekcemi a animacemi promítanými na obrovské kruhové obrazovce. Chybět nebudou nafukovací objekty, jejichž podoba byla vytvořena podle ikonických pinkfloydovských alb,“ vyjmenovává Vladimír Sendler a dodává, že tomu všemu bude na pódiu vévodit deset vynikajících hudebníků a zpěváků.

Vstupenky v ceně 650 až 1150 korun jsou k dostání v předprodejních sítích Ticket.
The Australian Pink Floyd Show má letos v naší republice dvě zastávky. Vystoupí 29. dubna v hale Ostravě, plzeňský koncert je ovšem její první open-air show u nás.