Kromě českých interpretů nebudou chybět ani zahraniční hosté. Mezi nimi bude například americká jazzová zpěvačka Stella Jones nebo vítězka gruzínské obdoby soutěže SuperStar Ketevan Tughushi. Dnes se v Zach´s Pubu od 20:30 plzeňským divákům představí fenomenální anglický kytarista Justin Lavash.

„Celý festival odstartuje divadelní představení Hafan studia s názvem Choboťáci, velryba a darebáci. V patnáct hodin začne v Proluce v Křižíkových sadech,“ uvedla Daniela Vítová z tiskového servisu festivalu.

První den přehlídky vystoupí ještě například kapela Gothart věnující se world music, folková Devítka nebo Katka Garcia a Jan Hrubý.

Už podruhé se do festivalu zapojí výtvarníci. Vernisáž výstavy s názvem Barva na ulici 2009 se uskuteční dnes od osmnácti hodin v Proluce. Nabídne osmnáct velkoformátových obrazů umístěných na hradební zdi. Kromě plzeňských výtvarníků tu svá díla budou prezentovat rovněž umělci z Hradce Králové, Weidenu, Regensburgu a Berlína.

Diváci budou moci také navštívit dvě nové scény. Jednou z nich je amfiteatr za Plazou, druhou pak nově zrekonstruovaná zahrada Měšťanské besedy. „Myslím si, že obě dobře zapadnou do atmosféry festivalu,“ říká produkční akce Pavla Kormošová. Diváky tradičně přivítají scény na náměstí Republiky, v Proluce, Zach´s Pubu a ACW Saloonu. Uskuteční se také koncerty vážné hudby v katedrále sv. Bartoloměje.

Program festivalu Na ulici najdete ZDE.

„Plzeňské ulice bývají plny vstřícného a natěšeného publika, což je ten hlavní předpoklad, aby se dobře hrálo. Samotnou mě vždycky překvapí, že i komornější písničky a aranže, které mám v repertoáru, dobře fungují pod širým nebem, je to jiné a mám to ráda,“ svěřila se zpěvačka Irena Budweiserová, která se představí až poslední den festivalu, 23. srpna od 20:30 na náměstí Republiky.

Kromě kultury budou pro diváky připraveny stánky s občerstvením. Přestože si někteří lidé v loňském roce stěžovali na nedostatek toalet na náměstí Republiky, budou návštěvníkům k dispozici pouze veřejné záchodky. Každá z dalších scén pak bude mít toalety vlastní. „Docela se na festival těším. Chodíme tam se známými každoročně. Musím říci, že spoustu interpretů z programu vůbec neznám. Alespoň poznám zase něco nového,“ říká Plzeňan Marek Velinský.

Na festivalu se tradičně představují interpreti různých žánrů. Převládá mezi nimi folk, country, jazz a world music.