Její třetí ročník Intro ’23 Junior bude zaměřený na díla pro děti a vítězné dílo uvede divadlo v příští sezoně. Přihlášené muzikály posoudí porota sestavená z renomovaných odborníků a praktiků na dětskou a divadelní tvorbu z celé republiky.

„Přihlášku, jejíž součástí musí být kompletní libreto a záznam hudební složky, je nutné zaslat do 15. května 2023, vítězné dílo bude vybráno do 31. srpna 2023,“ upozornil šéf plzeňského muzikálového souboru Lumír Olšovský. Bližší informace i formulář k registraci naleznou zájemci na webových stránkách divadla. Po nastudování bude autorům předána audio i videonahrávka jejich díla k další propagaci.

Vítězný titul bude v druhé polovině sezóny 2023/2024 nastudován členy Muzikálového studia DJKT a za doprovodu orchestru představen divákům i zástupcům odborné veřejnosti na scéně Divadla J. K. Tyla.

Pamětní deska věnovaná významnému českému herci, dramatikovi a plzeňskému rodákovi Miroslavu Horníčkovi byla odhalena ve středu 15. února na jeho rodném domě v Karlově ulici v Plzni u příležitosti 105. výročí narození. Autorem desky je sochař Václav Fiala
Herec Miroslav Horníček má v Plzni pamětní desku, připomene ho i výstava

V prvním ročníku soutěže vybrala porota z 34 přihlášených děl tři muzikály – Kouzelné hodinky doktora Kronera, Píseň pro Ninu a Otřást vesmírem, které soubor muzikálu DJKT postupně nastudoval a s úspěchem představil vždy ve dvou večerech na Malé scéně DJKT. O tyto inscenace projevila zájem divadelní streamovací platforma Dramox, kde jsou dosud k vidění. Loni byly porotou doporučeny k nastudování muzikály dva – Orlando, jehož uvedení je naplánováno na 17. a 18 března, a Slavík a růže, který bude uveden 5. a 6. května na Malé scéně DJKT.