V titulní roli se opět představí Michal Dlouhý, který si tak v Plzni bude moci zavzpomínat na roky 2018 a 2019, kdy byl Cyrano také na programu. Oproti těmto představením došlo ke změně obsazení Cyranovy sestřenice Roxany, kterou nově hraje Malvína Pachlová.

„Byl jsem trochu překvapený, když jsem se dozvěděl, že se Cyrano bude hrát znovu, protože jsme se s ním před dvěma roky rozloučili. Nicméně jsem zavolal všem svým kamarádům a kolegům ze Cyrana, abych se dozvěděl, jestli do toho chtějí jít. A všichni jednohlasně mi řekli, že určitě ano,“ uvedl Michal Dlouhý.

V hlavní roli Cyrana se na Divadelním létě pod plzeňským nebem představí opět Michal Dlouhý, Roxanu bude nově hrát Malvína Pachlová.V hlavní roli Cyrana se na Divadelním létě pod plzeňským nebem představí opět Michal Dlouhý, Roxanu bude nově hrát Malvína Pachlová.Zdroj: A. Huclová

Kromě Roxany, kdy Malvína Pachlová zastoupí herečku Divadla J. K. Tyla Andreu Mohylovou, zaneprázdněnou mateřskými povinnostmi, tak zůstává původní obsazení beze změn. Na plzeňskou letní scénu se vrací Kamil Halbich, Miloslav Tichý, Jiří Maryško, Jan Jankovský, Bronislav Kotiš nebo Antonín Procházka ml. Chybět nebudou ani herečky a herci plzeňských divadel – Jana Kubátová, Klára Krejsová, Jaroslav Matějka, Marek Mikulášek a Adam Rezner z Divadla J. K. Tyla, Petr Borovský z Divadla Alfa a další. Ani Pachlová však není na plzeňském festivalu úplně novou tváří. V letech 2014 a 2015 si zahrála v inscenaci Lhář s Romanem Zachem.

Bývalé sídlo Krajského výboru KSČ na Americké třídě. Budova chátrá a začíná být dokonce nebezpečná svému okolí. Objekt v centru města chce vedení Plzně začít postupně připravovat k prodeji. To platí i pro opuštěnou budovu Komorního divadla.
Fotogalerie: Ostudná místa v ulicích Plzně

Pátek je také závěrečným dnem 5. ročníku příměstského tábora Divadelního léta. Mladí účastníci předvedou ukázky své práce od 17 hodin, inspirací jim letos bylo dílo Williama Shakespeara.

Na závěr letošního festivalu je pak na 26. a 27. července připravena v doprovodném programu ještě premiéra autorské inscenace Slyšíš mě?, která na Divadelním létě vzniká v rámci rezidenčního pobytu studentů HAMU a souboru BodyVoiceBand v režii Jaroslavy Šiktancové.

Vstupenky na inscenace Cyrano a Slyšíš mě? jsou k dostání prostřednictvím sítě GoOut a také na místě v pokladně U Zvonu, vždy v den představení od 19 hodin.