„Nabídkou jsem byl velmi potěšen,“ přiznal populární herec. Plzeň zná, protože odsud pochází jeho přítelkyně a bydlí tu její rodiče. „Opatrně jsem řekl, že tady asi budu hrát, a okamžitě mi sdělili: Budeš tady hrát!“ směje se Roman Zach a s nadsázkou přidává, že jeho rodina na sebe ještě někoho nabalí a tak 20 lístků už by mohlo být prodaných teď.

O to, že by vstupenky na Divadelní léto pod plzeňským nebem nebyl mezi Plzeňany zájem, ale organizátoři mít obavu nemusejí. Loňské představení Tří mušketýrů na náměstí Republiky bylo beznadějně vyprodané a letos se bude hrát na stejném místě, u katedrály sv. Bartoloměje. Režírovat tentokrát nebude Vilém Dubnička, ale umělecký šéf Západočeského divadla v Chebu Zdeněk Bartoš. Kromě Romana Zacha, který se v Goldoniho

Lháři představí jako ´floutek´, který si vymyslí identitu, slíbí manželství a rozbije několik vztahů, se ve hře objeví herci Tomáš Jeřábek, Petr Konáš, Zdeněk Rohlíček nebo Klára Krejsová.

Vstupenky na představení se prodávají od středy na všech prodejních místech systému Plzeňská vstupenka.

Cena se pohybuje mezi 250 a 450 korun, kapacita hlediště je 480 míst. Premiéra se odehraje 29. června 2014, po deseti reprízách Lháře se 14. července na stejnou scénu vrátí loňští Tři mušketýři.