Knížku s názvem Věže vydalo nakladatelství Motto a právě dnes se objevuje na pultech knihkupectví. V současnosti působí autor jako architekt v Plzni i New Yorku. Vzhledem k tomu, že dodnes cítí silné vazby k rodné Plzni, rozhodl se uspořádat jakýsi předkřest své knižní prvotiny právě v tomto městě. Ten se uskuteční – s podpisem i malým překvapením – už ve středu od 18 hodin v Americkém centru v plzeňské Dominikánské ulici.

Podtitul knihy „Příběh 11. září“ dává jasně najevo, že jde o příběh Ameriky v době kolem teroristických útoků na věže Světového obchodního centra 11. 9. 2001. „Na obálce jsou záda jednoho z požárníků, co přežil zásah, ale pět jeho kamarádů zemřelo. Nechal si tedy na záda vytetovat věže se jmény svých přátel,“ vysvětluje autor, proč zvolil na obálku neobvyklou fotografii. „Tetování se jmény kamarádů znamenalo pro tohoto člověka i určitou terapii bolesti, aby překonal syndrom viny, že on přežil,“ doplňuje. A potvrzuje tak, jak syrové svědectví o 11. září podává.

Do Spojených států odešel autor před dvěma desítkami let jako sedmnáctiletý a tam také na věhlasné newyorské Cooper Union vystudoval architekturu. Právě osudného 11. září pracoval jako projekční inženýr na stavbě vedle Brooklynského mostu, když narazila letadla s teroristy. Ihned se rozhodl varovat záchranáře před kolapsem obou věží. Byl jedním z prvních záchranářů mezi troskami Světového obchodního centra a vypracoval trojrozměrné modely, které byly využity při hledání těch, kdo přežili, a poté při odklízení trosek.

Kniha se věnuje jednomu roku, který po teroristickém útoku na někdejší takzvaná Dvojčata proměnil Ameriku. „Boudník popisuje příběhy nejrůznějších lidí, kteří prožili peklo při záchranných pracích, pátrání po přeživších, kdy nacházeli jen mrtvé. Někteří hledali i sami sebe, jiní šanci pomoci druhým,“ shrnují autor spolu s organizátory jeho středečního „předkřtu“ v Plzni.