A určitě prozářily i duše jejích návštěvníků. Nejen pro ty, kteří autorovu nejnovější výstavu Proměny krajiny už viděli, mají pořadatelé z Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti potěšující zprávu. Výstava je prodloužena do 2. června.

„Přináší obrazové výpovědi o svém zaujetí, o svém poznání krajinných proměn, kde za zdánlivě pouhým vnějškem objevujeme pohled hlubší, meditativnější, s důrazem na podstatu," říká o autorově zájmu o přírodu a krajinu historička umění Jana Potužáková, předsedkyně Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti. Co se týká barev, charakterizuje současnou Štíchovu malbu jako „náročnou na sytost a přesně vykalkulovaný souzvuk".

Právě takové obrazy najdeme na nynější výstavě. „Tyto obrazy obsahují především krajiny v různých ročních obdobích, pociťované i jako výpovědi o současném světě. Přinášejí touhu po navázání kontaktu s lidmi, po naplnění citových vazeb a po vítězství pozitivních myšlenek. A rovněž tak touhu poznat stále ještě nepoznaná tajemství smyslu lidského života a celkového souznění lidí a přírody," shrnuje Jana Potužáková. Je věcná a zároveň poetická – jako malby Klementa Štíchy.