„Ohlasy diváků na projekt První řada u Vás doma jsou skvělé. Diváci nám píši, že je potěšilo nejen to, že viděli zajímavou inscenaci, ale především to, že představení viděli v podání známých tváří. Někteří diváci dokonce na sociálních sítích sdíleli své fotografie z příprav či z legrace řešili, co si vezmou na sebe, „když mají v sobotu to divadlo“. Musím přiznat, že takové zprávy po těch dlouhých měsících, kdy nesmíme hrát, vženou člověku slzy do očí,“ komentuje odezvu publika ředitel divadla Martin Otava.

Diváci se tak v době pokračování uzavření divadel mohou těšit i na další kousky. „Už máme připravený program na celý květen a začátek června, projekt i letošní divadelní sezonu pak uzavře 25. 6. stream opery Prodaná nevěsta, kterou jsme letošní sezonu i otevírali,“ pokračuje ředitel. Nové nastudování Smetanova díla tak alespoň symbolicky nahradí zrušenou Noc s operou. Diváci si v pohodlí svých domovů budou moct užít například i operu Věc Makropulos, jež měla být v Plzni úplně poprvé uvedena loni v listopadu.

78. Mateřská Škola, Lochotín.
Školky už jsou opět plné. Děti nemohly dospat

A i když do konce letošní sezony, z jejíhož programu toho moc nezbylo, moc časů neschází, v divadle chtějí být na vše připravení. „Ještě v nás malá jiskřička naděje zbývá a na případné otevření připravení jsme. Stále zkoušíme, natáčíme, pracujeme na různých projektech, rozhodně nezahálíme. Bylo by samozřejmě jednodušší, kdybychom znali podmínky, které bude třeba po otevření dodržovat, abychom se na ně včas mohli připravit. Ale rozhodně uděláme maximum proto, abychom mohli diváky přivítat v našich hledištích co nejdříve,“ dodává Otava.

Zatím známý program První řada u Vás doma:

  • 1. 5.: Každý má svou pravdu
  • 15. 5.: Věc Makropulos
  • 16. 5.: Povídání o pejskovi a koččice
  • 30. 5. Papageno v kouzelném lese
  • 5. 6.: Carmen
  • 25. 6: Prodaná nevěsta