4. a 8. 1. 18:30 – Padesátka (filmy, co stojí za to vidět) – Režisérský debut Vojty Kotka byl před rokem v divadle a nyní ve filmu stejný – komedie z chat a svahů zasněžených Jizerských hor s názvem Padesátka. Snímek je pochopitelně inspirován slavným lyžařským závodem, ale také životem horalů. Hrají například Marek Taclík, Jakub Prachař či Jiří Mádl.

6. 1. 18:30 – Steve Jobs (filmy, co stojí za to vidět) – Milovníci hraných dokumentů o významných osobnostech se mohou těšit na film popisující, jaký ve skutečnosti byl technologický vizionář Steve Jobs a proč jej jedni lidé zbožňovali a druzí nesnášeli, a to jak v rodině, tak v práci i v obchodním styku. Každý génius je zvláštní, potvrzuje film o vynálezci legend, jako je Macintosh či iPad.

10. 1. 16:45 – Drahokamy (balet v kině) – Drahokamy jsou pravým drahokamem v repertoáru neoklasického baletu 2. poloviny 20. století. Zakladatel New York City Ballet George Balanchine se inspiroval pestrou krásou drahých kamenů a přirovnal je k rozmanitosti baletních stylů – smaragdy k francouzské elegantní škole, ohnivé rubíny k americké škole a třpytu broadwayských muzikálů a zářivé diamanty ke škole ruské. Balet je nesmírně náročný pro rozmanitost stylů, kterou od tanečníků vyžaduje, a proto je inscenován zcela výjimečně. Bolšoj balet v Moskvě tak učinil, aby vzdal Balanchinemu poctu.