A také letos na podzim přiveze do Plzně jednu ze svých novějších věcí, byť pro místní publikum se jed-ná o domácí a velice známý titul plzeňského dramatika Antonína Procházky Klíče na neděli. Dva manželské páry si je v Besedě vymění v polovině října.

Představovat detailně samotnou hru je na západě Čech asi zbytečné. Inscenace patří mezi komedie, které nejčastěji do svého repertoáru zařazují tuzemská divadla. Půjde tedy hlavně o připomenutí nepovedeného večírku dvou manželských párů a porovnání nových hereckých výkonů.

Háta obsadila do hlavních rolí Janu Šulcovou, Zbyška Pantůčka v alternaci s Viktorem Limrem, Ivanu Andrlovou, kterou zastupuje šéfka divadla Olga Želenská, a v alternaci s Liborem Hruškou se objevuje i sám autor Antonín Procházka.

Čtyřka hlavních postav má večírek, kde v opilosti postupně každý vylíčí, s čím je nespokojen ve svém partnerství. A v opilosti se přijde i na jednoduché leč nefunk-ční řešení – partneři si pros-tě vymění klíče od bytu a každý si jde lehnout k ženě toho druhého. Tím se ovšem oba nové páry dosta-nou v krátké chvíli do víru neuvěřitelných potíží, řady choulostivých situací, které je třeba neustále vysvětlovat, omlouvat nebo za ně prostě pykat, až se duševní i fyzické týrání stane nesnesitelné a každý z účastníků touží jen po tom, aby byl zase se svým partnerem ve spokojeném stereotypu.

Klíče na neděli16. 10. 19:00 v Měšťanské besedě