Akci na podporu plzeňského mezigeneračního centra TOTEM nezhatil 6. září ani podvečerní déšť, Plzeňané si koncert užili naplno.

Odpolední představení speciálně upravené pro letní scénu Hurvínek a nezvaný host přivezlo do Plzně Hurvínka, Spejbla, Máničku a další oblíbené postavičky v roce, kdy si připomínáme 130 let od narození plzeňského loutkáře Josefa Skupy.

Večerní koncert přivedl na nádvoří zejména mladší a střední generaci. Duo Krhut a Kozub přijelo do Plzně poprvé se svými písněmi z alba Prásknu bičem. Melodické písně oba pánové prokládali svérázným humorem. „Jejich písničky a balady mám ráda, texty jsou krásné a působí až něžně. Ale při koncertu člověk nemá čas se jakkoli rozněžnit – některé vtipy mezi písněmi byly sice občas podle mě až za hranou, ale nasmáli jsme se,“ popsala pocity hned po koncertu Plzeňanka Lucie Nová. Dodala, že ji překvapila nejen vyrovnanost a sehranost obou muzikantů, ale také samozřejmost, s níž přecházeli od melancholických písní k třeskutému humoru. „Byli jako Jekyll a Hyde,“ dodala fanynka.

Celý měsíc strávila ve státě Burundi ve střední Africe členka plzeňského Divadla Alfa Blanka Josephová-Luňáková.V rámci mezinárodního frankofonního projektu Karavana deseti slov s místními studenty vytvořila inscenaci z jejich autorských textů.
S Karavanou deseti slov vyrazila Blanka Josephová-Luňáková z Alfy do Burundi

Festival ještě nekončí, druhý a poslední den, se koná 15. září, kdy v Plzni vystoupí Marie Rottrová a plzeňský dětský pěvecký sbor Andílci. „„V úvodu představíme TOTEMové mezigenerační projekty a projekt S Andílky tančí celá rodina, tančí celá země. Rádi bychom lidem předvedli, že umění může být tím, co propojuje generace,” říká ředitelka TOTEMu Vlasta Faiferlíková.

Festival Dej více Plzni se koná poprvé, je součástí projektu DejVíceFest, tedy festivalů s dobročinným přesahem, které propagují, podporují neziskové organizace.