Slavnostní zahájení festivalu proběhne v pátek v 18.45 hodin na náměstí Republiky, ještě před tím se ale mohou návštěvníci zúčastnit od 17 hodin v Proluce vernisáže Barvy na ulici – mezinárodní výstavy velkoformátových obrazů plzeňské Unie výtvarných umělců.

Letošní ročník Festivalu na ulici přinese opět celou řadu účinkujících na pěti tradičních scénách náměstí Republiky, U Branky, Proluka, Zach's Pub a Anděl Music Bar.

„V bohatém programu najdou své oblíbené žánry příznivci rocku, folku, country, bigbeatu, bluegrassu, ale i vážné hudby. Fanouškům se představí kapely známé i nové, z Plzně, blízkého i vzdáleného okolí,“ říká mluvčí festivalu Martina Ptáčková.

Festival na ulici 2022.
Tipy na víkend: Festival na ulici, oslavy v Chodovaru a koncert Vondráčkové

Náměstí Republiky se nově stane i centrem programu Busking na ulici. Návštěvníci se v technických přestávkách mezi kapelami nemusí rozcházet – o zábavu se jim totiž budou starat umělci ve velkém stanu.

Filharmonie na náměstí

I letos se návštěvníci mohou těšit na další speciální open air projekt. Koncert filmových melodií s názvem Hollywood s Plzeňskou filharmonií se uskuteční na náměstí Republiky v neděli 20. 8.

Pro nejmenší návštěvníky bude festivalové centrum v Proluce, každý den zde od 15 hodin začne program pro děti.

Milovníci tance ocení každodenní workshopy a lekce ve Smetanových sadech, které budou vždy začínat také od 15 hodin. Další novinkou je Čtení na ulici, které začíná ve středu 23. 8. v Beer Café Francis. Každý večer od 19 hodin až do konce festivalu se návštěvníci budou moci seznámit se zajímavými knihami a jejich autory či překladateli.

Kdo také zahraje
X-Cover, Lucie Revival, Funky Monx, Tereza Balonová, Děda Mládek Illegal Band, Ivan Hlas trio, Etc …, Strašlivá Podívaná, COP, SwingMelody, V3Ska, ILL Fish, Electric Therapy, Queens of Bohemia, Jackye, Ocho Ríos, Gaia Mesiah, Semtex…
více na www.festivalnaulici.cz