PLZEŇSKO

V Saloonu bude Rodinný ples
Kdy: sobota 24. února od 20.00
Kde: Saloon na Roudné v Plzni
Za kolik: od 130 korun
Proč přijít: Rodinný ples pořádají Maminy s rakovinou a Nošenky z Plzně. Jeho účelem je hlavně setkat se, užít si rodinnou a přátelskou atmosféru s krásným programem. Případný výtěžek plesu bude použit na zajištění hlídání dětí maminkám s onkologickým onemocněním. Zahraje kapela Realita, připraveny budou dětské hry, hodnotná tombola, taneční vystoupení salsy a led show. Vstupenky zde.

V Nepomuku si připomenou sestřelené letce
Kdy: sobota 24. února od 9.45
Kde: Nepomuk
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V Nepomuku si připomenou 80. výroční od sestřelení amerického bombardéru Liberator nad městem. Vše začne v 9.45 na náměstí A. Němejce v Nepomuku příjezdem kolony historických vozidel, po krátké připomínce tehdejších událostí se uskuteční pietní akt u pomníku na místě dopadu sestřeleného letadla na Dubči. Od 13 hodin se pak v Městském muzeu uskuteční přednáška O četnících a Četnických humoreskách s autogramiádou knih. V muzeu bude také možné zdarma navštívit expozici o sestřeleném Liberatoru.

V Plasích se pobaví při divadle
Kdy: neděle 25. února od 19.00
Kde: Kulturní dům Plasy
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Do kulturního domu v Plasích přijede v neděli divadelní spolek Maebh s detektivní komedií Rocker a dvě staré dámy. Diváky přesvědčí, že stáří ani nemoc nejsou na překážku tomu, aby člověka bavil život. Rezervace vstupenek na tel. čísle 373 322 091.

V Krašovské se chystá pohádkový karneval
Kdy: neděle 25. 2. od 15.00
Kde: Krašovská aktivity centrum, Plzeň
Vstup: 150 korun dítě, 50 korun dospělý
Proč přijít: Dětský karneval Z pohádky do pohádky připravují Taneční škola Dance Nation a Krašovská Aktivity centrum Plzeň. Celá akce bude plná pohádkových zážitků a zábavy pro celou rodinu, slibuje skvělou pohádkovou party s tancem, soutěžemi a zábavou, s velkým sálem s hudbou přístupným po celou dobu.

Postavy z večerníčků potěší děti v Líních
Kdy: neděle 25. února od 14.00
Kde: Obecní dům Líně
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Spolek pro všechny pořádá v neděli v Líních Večerníčkův maškarní bál pro děti. Ty kromě známých postaviček čeká spousta soutěží a diskotéka. Vítané jsou jakékoli masky a usměvavé děti i s rodiči.

V Přešticích připravují dvě modelářské akce
Kdy: sobota 24. února od 14.00 do 17.00 a od 19.00 do 21.00
Kde: Dům historie Přešticka
Za kolik: 20 a 30 korun
Proč přijít: Dvě modelářské akce se v sobotu uskuteční v Domě historie Přešticka v Přešticích. Nejprve to bude od 14.00 Modelářský svět. Členové stejnojmenného spolku připravili dílnu papírového modelářství. Za dozoru zkušeného modeláře a lektora si účastníci mohou zkusit sestavit jednoduchý papírový model. Dílna je pro všechny věkové kategorie. Od 19.00 pak představí své modulové kolejiště v měřítku TT při večerních jízdách modelář Josef Němeček.

Žihelští hasiči mají ples
Kdy: sobota 24. února od 20.00
Kde: Národní dům v Žihli
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů v Žihli pořádá v sobotu v místním Národním domě Hasičský ples. Připravena je bohatá tombola, k tanci a poslechu zahraje skupina Triget.

Ve Spáleném Poříčí půjdou na Disco ples
Kdy: sobota 24. února od 20.00
Kde: Spálené Poříčí
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: V sokolovně ve Spáleném Poříčí se uskuteční Disco Ples zaměřený na hity 90. let. Start je ve 20 hodin, o zábavu se postarají DJ Butcher a DJ Drake. Na akci bude možné se dopravit svozovými autobusy z Blovic.

DOMAŽLICKO

Karneval na bruslích
Kdy: neděle 25. února od 14.00
Kde: městská stodola, Bělá nad Radbuzou
Za kolik: masky vstup zdarma
Proč přijít: Karneval na bruslích aneb rozloučení s kluzištěm se koná v neděli od 14 do 18 hodin v městské stodole v Bělé nad Radbuzou. Pro masky budou připraveny soutěže a těšit se můžete i na zabijačkové speciality.

Ples města Kdyně
Kdy: sobota 24. února od 20.00
Kde: sál sokolovny Kdyně
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: K tanci a poslechu budou hrát Dechová hudba Horalka a kapela Svor. Těšit se můžete na fotokoutek, tombolu a taneční vystoupení Line Dance Angels

Hasičský bál
Kdy: pátek 23. února od 20.00
Kde: sál kulturního domu U Nádraží, Klenčí pod Čerchovem
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Na parket vás zvou dobrovolní hasiči z Klenčí pod Čerchovem. Hrát bude Vrchovanka, občerstvení zajistí hotel Bohmann.

Tradiční zimní táboření ve Starci
Kdy: sobota 24. února od 16.00
Kde: Starec u Kdyně
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: V sobotu se koná již 52. ročník Tradičního zimního táboření ve Starci. Sraz účastníků je v 16 hodin v sále místního hostince. K tanci a poslechu bude od 17.30 hrát Aurora bluegrass band. Občerstvení zajištěno. Možnost bivakování je za hospodou na palouku. Přespat bude možné i v sálu hostince.

KLATOVSKO

Pohár Ametystu
Kdy: sobota 24. února od 9.00
Kde: KD-DDM Nýrsko
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Sobotu si můžete zpestřit v nýrském kulturním domě, kde je připravena mažoretková soutěž. Přijďte se podívat na úžasné choreografie a zafandit svým favoritkám.

Šumavská legenda – Emil Kintzl
Kdy: pátek 23. února od 17.00
Kde: Kašperské Hory
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: V Kašperských Horách se bude v pátek vzpomínat na šumavskou legendu – Emila Kintzla. Součástí vzpomínkového pořadu bude i křest nové knihy.

Benefiční ples škol
Kdy:
sobota 24. února od 20.00
Kde: KD Sokolovna, Sušice
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Plesová sezona pokračuje a na ples vás tentokrát zvou sušické školy. K tanci a poslechu zahraje kapela Fortuna. Výtěžek benefičního plesu bude předán ve prospěch organizace Eliseus, z. s.

Klatovský městský bál
Kdy: sobota 24. února od 20.00
Kde: Kulturní dům Klatov
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Plesat se bude i v Klatovech, kde v kulturním domě pořádají městský bál. Hrát bude klatovský Big Band, jako hosté vystoupí Radim Schwab a Kateřina Brožová. Těšit se můžete i na Pelíšky, na malém sále na cimbálovku a prezentaci vinařství, v kavárně pak na diskotéku s DJ Kubou. Chybět nebude ani losování cen nebo oblíbený fotokoutek.

ROKYCANSKO

Podvaadvacáté se koná setkání Dudy a dudáci
Kdy: sobota 24. února od 15.00
Kde: Městský úřad Rokycany
Za kolik: 80 korun
Proč přijít: Dvaadvacáté muzikantské setkání Dudy a dudáci se uskuteční v obřadní síni Městského úřadu Rokycany. Nejprve je na programu setkání s legendou západočeské lidové hudby Václavem Švíkem, poté naváže komorní koncert, na němž zahrají a zazpívají kapely souboru Rokytka a Malá muzika Orchestru lidových nástrojů Plzeňského kraje.

Lipničtí hokejisté slaví v Rokycanech
Kdy: sobota 24. února od 13.15
Kde: ZS Rokycany, Lipnice
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: TJ Sokol Lipnice pořádá na zimním stadionu v Rokycanech exhibiční utkání bývalých a současných hráčů při příležitosti 75 let ledního hokeje v Lipnici. Oslavy pak završí posezení v lipnickém hasičském klubu.

V Mýtě se představí ochotníci
Kdy: pátek 23. února od 19.00
Kde: Mýto
Za kolik: 120 korun
Proč přijít: Spolek divadelních ochotníků z Blatné se představí v pátek večer v Mýtě. Herci dorazí do místního kina se situační komedií o třech jednáních Smím prosit, Dodo? Předprodej vstupenek na tel. č. 732 236 235, nebo 30 minut před představením.

Hasiči v Těních mají ples
Kdy: sobota 24. února od 20.00
Kde: Těně
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů Těně pořádá v sobotu v místním Lidovém domě svůj Hasičský ples. Hrát bude skupina Colours, na účastníky čeká opravdu bohatá tombola s hodnotnými cenami. Vstupenky na OÚ Těně nebo na tel. č. 732 174 980.

TACHOVSKO

Dětský maškarní karneval
Kdy: sobota 24. února od 14.00
Kde: Kulturní dům Chodová Planá
Za kolik: 50 korun
Proč přijít: Na dětský maškarní karneval zve SRPDŠ při základní a mateřské škole v Chodové Plané. Koná se v sobotu v místním kulturním domě od 14 do 17 hodin.

Kvíz na motivy hospodských kvízů
Kdy: sobota 24. února od 19.00
Kde: sál Regionálního muzea Kladrubska
Za kolik: 50 korun/jednotlivec, 150 korun/skupina (3–8 hráčů)
Proč přijít: Kolik metrů je délka jednoho tapíra? Najděte ve městě ještě šest dalších otázek a přijďte si tipnout kvíz na motivy hospodských kvízů. Rezervovat místo pro váš tým můžete v Regionálním muzeu Kladrubska. Při akci bude možné zakoupit si drobné občerstvení, čepovat se bude pivo z minipivovaru.

Beseda s Jozefem Golonkou
Kdy: pátek 23. února
Kde: Kinonekino Planá
Za kolik: 220 korun
Proč přijít: Na další besedu jste zváni do Kinanekina v Plané. Pozvání tentokrát přijala hokejová legenda – Jozef Golonka, bývalý slovenský hokejový útočník a trenér, československý reprezentant. Držitel jedné stříbrné a jedné bronzové olympijské medaile. Kromě zajímavého povídání se před besedou i po ní bude konat autogramiáda.

Kam a s kým se vypravím – divadelní komiks
Kdy: neděle 25. února od 16.00
Kde: Kinonekino Planá
Za kolik: 80 korun
Proč přijít: Do Kinanekina se můžete v neděli vydat na interaktivní loutkové představení o tom, jak se nudná školní hodina může proměnit v napínavé dobrodružství. Je určeno pro diváky od 4 let, školní děti, ale i pro dospělé. Představení se nenásilnou formou věnuje tématu šikany ve školách. A jsou to právě diváci, kteří mohou před ní naše hrdiny ochránit. Inscenace je inspirována současným akčním komiksem i tajemnými starými cestopisy. Jednoduché papírové dekorace, a nejen plošné loutky formu komiksu dokonale dokreslují.

Stříbroples
Kdy: sobota 24. února od 20.00
Kde: Kulturní dům Stříbro
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Plesat se bude i ve Stříbře. O hudbu a zábavu se postarají: THM (Čejka band), Crimson Fields a taneční skupina Silver team Cheerleaders. Program bude bohatý, chybět nebude tombola o hodnotné ceny. Výtěžek z večera bude na místě věnovaný Adámkovi Holečkovi z Dobřan, který trpí těžkou formou DMO a epilepsií. Vybrané finanční prostředky budou použity na nákladné rehabilitace spojené s touto nemocí.

Disco párty
Kdy: sobota 24. února od 20.00
Kde: Kulturní sál Přimda
Za kolik: 90 korun
Proč přijít: Na Disco párty zve SDH Přimda. K tanci a poslechu bude hrát DJ Tarman. Párty potrvá až do čtvrté hodiny ranní. Vstupenky v předprodeji.

Ples stříbrských ostrůvků
Kdy: sobota 24. února od 20.00
Kde: Kulturní dům Vranov
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Obec Vranov srdečně zve na 13. Ples stříbrských ostrůvků. Hrát bude JENNY.CZ. Odjezdové časy autobusu: 19.10 ze Sulislavi, 19.15 ze Sytna a 19.20 ze Svinné. Po skončení plesu pak ve 2.15 odjíždí od kulturního domu ve Vranově.