Šestnáct světelných instalací čeká v pátek a v sobotu na ty, kdo si už počtvrté chtějí dopřát nevšední podívanou, kterou nabízí festival světla v Plzni. Letos povede trasa se světelnými zastávkami po Slovanech do areálu DEPO2015, tři instalace budou umístěny mimo trasu v areálu Plzeňského Prazdroje. Světelnou podívanou pro Plzeň připravili čeští i zahraniční tvůrci, kteří vytvořili světelné objekty, velkoplošné projekce i interaktivní instalace. Část umělců se volně inspirovala 100. narozeninami naší republiky.

Mapka festivalu světla BLIK BLIK 2018Zdroj: Archiv organizátorů festivalu BLIK BLIK

Trasa začíná u Masarykovy základní školy na Jiráskově náměstí, pokračuje zastávkou uvnitř nedalekého kostela P. Marie Růžencové, další v pořadí je světelná instalace ve veřejném prostoru na Jiráskově náměstí, animace s názvem Český lev bude na domě v Jablonského ulici 32. Na Mikulášském náměstí si návštěvníci mohou zkusit zahrát obří člověče, nezlob se, a pokud dostanou půlmetrové figurky do domečku, spustí světelnou show. Trasa dále vede zastávkami u gymnázia, na Mikulášském hřbitově, v Papírně, v Cukrovarské ulici, kde bude k vidění projekce s názvem Masaryk promítaná na vodní hladinu.

Pak pokračuje po nábřeží Radbuzy až do depa, kde bude v autobusové hale připravena velkoplošná projekce i další dva světelné objekty. Venkovní expozice jsou přístupné zdarma. Vstup na interiérové expozice v kostele, v Papírně a DEPO2015 stojí 50 korun a jedna vstupenka platí do všech interiérů. Instalace jsou po oba dny přístupné od 18 do 23 hodin.

Dětský sbor Mariella Plzeň.
Plzeňská Mariella hostí od čtvrtka sbor z německého gymnázia