Oba koncerty navštívilo bezmála 30 000 posluchačů. Mezi nimi se objevila i další mimořádná osobnost. Tou byl skvělý švýcarský tenista Roger Federer.

„Plzeňská filharmonie absolvuje během roku mnoho zahraničních koncertů. Pravidelně vystupujeme ve známých sálech v Mnichově, Frankfurtu nad Mohanem, Berlíně, Stuttgartu nebo Norimberku. Avšak koncerty s pěveckou legendou Andreou Bocellim se samozřejmě řadí mezi zcela výjimečné. Osobně jsem byla na koncertu ve Švýcarsku a mohu potvrdit, že se jednalo o mimořádný zážitek. Zároveň mám radost, že Plzeňská filharmonie opravdu důstojně reprezentuje nejen město Plzeň a Plzeňský kraj, ale i Českou republiku v zahraničí,“ dodává k tomu ředitelka Plzeňské filharmonie Lenka Kavalová.

Na programu nechyběly slavné árie La donna è mobile, Con te partirò, Nessun dorma nebo písně O Sole Mio či Besame Mucho. Koncerty ve Wiener Stadthalle ve Vídni a Hallenstadionu v Curychu řídil italský dirigent Marcello Rota.

Plzeňští filharmonici se v pondělí na náměstí Míru v Plzni veřejným přehráním písně Plzeňská věž připojili k iniciativě a kampani Nenechme kulturu utichnout!
Plzeňská filharmonie podpořila iniciativu Nenechme kulturu utichnout

Být na pódiu s Andreou Bocellim a zahrát si s ním před tolika diváky bylo i pro samotné hráče Plzeňské filharmonie mimořádným zážitkem. O to větším, když dirigent Marrcello Rota pozval při druhém koncertě na pódium svého přítele a bývalou světovou tenisovou jedničku Rogera Federera.