Na šestnácti panelech zde návštěvníci až do konce září mohou vidět fotoreportáž z předchozích sedmi ročníků populární akce, které se každoročně účastní více než 11 000 lidí.

Zdroj: Deník/Šimon Bukovjan

Cílem výstavy je přiblížit průřez předchozími ročníky a motivovat návštěvníky k aktivnímu trávení volného času. Výstava je interaktivní - na každém panelu je uveden QR kód, díky kterému se návštěvníci výstavy dozví podrobnosti k danému tématu panelu. Jednotlivé panely vyzývají k prohlídkám ateliérů i galerií, k vlastní aktivitě návštěvníků, kteří mohou na jednotlivých zastávkách tvořit s pomocí umělců.

Výstava potrvá až do konce září, osmý ročník Víkendu otevřených ateliérů se uskuteční už 23. a 24. září mezi 14. a 20. hodinou„Neváhejte naplánovat rodinný umělecký teambuilding a vytvořte vlastní sochu, mozaiku, obraz či šperk,“ vyzvala Brabcová. Na své si zde přijdou i milovníci vína, pro které je určena stezka Art&Wine s improvizovanými výstavami v kavárnách a vinárnách. Tato aktivita nastartovala v době pandemie a měla podpořit kromě umělců také skomírající plzeňské podniky.

Jarka Papežová
Víkendu otevřených ateliérů se zúčastní i česká rekordmanka

Dva z panelů ukazují i program blížící se akce a mapu 66 uměleckých zastávek, kde návštěvníci budou moci potkat téměř 200 výtvarníků. Kromě Plzně budou připraveny také zastávky například v Klatovech, Horní Bříze, Šťáhlavech, Švihově, Janovicích nad Úhlavou nebo Křimicích.