Logo Víkendu otevřených ateliérů 2023.Logo Víkendu otevřených ateliérů 2023.Zdroj: se svolením spol. Grafia

Jana Vrtělová

Jana VrtělováJana VrtělováZdroj: se svolením společnosti GrafiaJana Vrtělová se profesionálně zabývá malbou, kresbou, prací s papírem a tvorbou dřevěných plastik od roku 1990. Je členkou Unie výtvarných umělců a výtvarného sdružení SAPRISTI. Vyučovala děti na ZUŠ ve Zbirohu a dospělé na výtvarném klubu při SUPŠ Zámeček a v Rokycanech. Výtvarná studia absolvovala soukromě u akademického malíře Jiřího Kovaříka a profesora Jiřího Patery.

O Víkendu otevřených ateliérů bude vystavovat v Ateliéru u Fandy, na adrese V rokli 591, Šťáhlavy společně s Janou Frolíkovou.

Michaela Blechová

Michaela BlechováMichaela BlechováZdroj: se svolením společnosti GrafiaFotografie Michaely Blechové vnímavě zachycují zajímavá místa nejen v krajině západních Čech. Jejím oblíbeným uměleckých směrem, který ji ovlivňuje, je impresionismus. Hra světel a stínů, nálad a barev ji inspiruje a určuje směr její tvorby. Na svých fotografiích se vyjadřuje svým osobitým pohledem a smyslem pro kompozici.

O Víkendu otevřených ateliérů bude vystavovat již posedmé, letos v Ateliéru Markéty Pangrác, na adrese Palackého 9, Plzeň.