Licenční agenturou do ní byli obsazeni Pavel Klimenda a Pavel Režný, Jidáše si zahrají Dušan Kraus a Lukáš Ondruš, Maří Magdalénu pak Charlotte Režná a nová členka souboru Natálie Dvořáková.

„Fenomenální dílo, které nadchlo miliony diváků několika generací po celém světě, se v Plzni představí nejen se zcela novým obsazením herci mladé generace, ale i v novém inscenačním pojetí – celkový styl naznačují ostatně i vizuály, které se před prázdninami fotily v prostorách bývalých Městských lázní,“ uvedl šéf souboru muzikálu Lumír Olšovský, který bude představení režírovat.

Dílo o posledních dnech života Ježíše Krista slavné autorské dvojice Andrew Lloyd Webber a Tim Rice uvede plzeňské divadlo v hudebním nastudování Dalibora Bárty s legendárním českým přebásněním Michaela Prostějovského. Diváci se tak mohou těšit na známé hity jako Mít rád bližního svého, Superstar nebo V zahradě getsemanské, proslavené už prvním českým nastudováním tohoto titulu v pražské Spirále v roce 1994 a posléze i dalšími inscenacemi v Brně, pražském Karlíně, Ostravě a Uherském Hradišti.

Zlatý ledňáček, hlavní cena filmového festivalu Finále Plzeň
Filmový festival Finále Plzeň uvede devět exkluzivních premiér

Premiéra je naplánovaná na 2. prosince 2023 na Nové scéně DJKT, vstupenky na první reprízy mohou diváci zakoupit od 13. října 2023 v pokladně předprodeje Smetanovy sady 16, 301 00 Plzeň, on-line na webových stránkách djkt.eu nebo v síti Plzeňská vstupenka.