Muzikál s libretem, které napsal Alan Jay Lerner, a s hudbou Frederica Loewa měl v Plutu premiéru 27. března 2017. Ústřední dvojici Lízy Doolittlové a profesora Higginse hrají Kamila Frumertová Kikinčuková a Radek Zima. Upravit známý muzikál o proměně pouliční květinářky v noblesní dámu bylo poměrně náročné. „V muzikálu se objevuje projekce a stínohra, které doplňují prostředí scén odehrávajících se v ulicích starého Londýna, v pracovně profesora Higginse, a dotváří hromadné scény na dostizích nebo na plese,“ popisuje principálka Divadla Pluto Jindřiška Kikinčuková.

Některé situace se ale do muzikálu dostaly úplnou náhodou. V jedné scéně odhodí rozzlobený Henry Higgins plechový tác. „Jednou to bylo s takovou razancí, že jen těsně minul paní Pearsovou v podání Ivany Malatové, která stála v portále připravená na svůj výstup. Leknutím nahlas vykřikla, což vzali diváci jako komickou situaci a od té doby je výkřik součástí výstupu a paní Pearsvá vychází na scénu s ovázanou hlavou,“ dodává principálka.

Natáčení dobrodružného filmu Tichá pošta v Úterý na Plzeňsku.
Lambora v kobce, nacisté v Úterý. Filmaře i letos láká Plzeňský kraj

Příběh proměny Lízy Doolittleové uvede Pluto už jen 13. června ve Františkových Lázních a pak 19. a 20. června na domovské scéně v doubraveckém Divadle Pluto. „Bude mi chybět jak samotné představení, tak kolegové a celá parta kolem. Je to moje srdeční záležitost a jedna z mých životních rolí. Divadlo dělám pro lidi a největším oceněním jsou pro mě nadšené ohlasy od diváků,“ říká představitelka Lízy Kamila Kikinčuková, která se v průběhu sedmi let stihla vdát a také porodila dvě děti.