Na první čtené zkoušce se proto už v závěru minulého týdne sešli všichni jeho protagonisté a tvůrci. Režisérem tohoto chytrého a zároveň zábavného muzikálu je Vilém Dubnička.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

„Jde o vztahovou komedii, kdy se mladý pětatřicetiletý muž rozhoduje, zda se má oženit, nebo ne. Jeho přátelé na něj vyvíjejí, chtě nechtě, jakýsi tlak, protože jsou všichni v párech a on je navštěvuje a zjišťuje, jak to v těch párech funguje. Dochází často k humorným situacím a úvahám, jestli se má oženit, nebo ne,“ přibližuje ve stručnosti muzikálový příběh režisér Dubnička. Ten po dohodě s vedením divadla oslovil jako hosta pro jednu z rolí herečku Hanu Holišovou, které svěřil roli Joanne.

„Přečetla jsem si scénář a nadchlo mě, jak je pojatý. Situačně, herecky i tragikomicky. Je to vtipné a ze života, proto mě to zaujalo. S režisérem Dubničkou se známe z několika předchozích projektů a vždycky se mi s ním spolupracovalo příjemně. Proto mě potěšilo, že mi nabídl tuto roli a můžeme se zase pracovně potkat. Je to výzva, na kterou se těším,“ říká Hana Holišová.

Koncert světové legendy, anglického hudebníka a občasného herce Stinga v plně zaplněné pardubické Enteria Areně.
V plzeňském amfiteátru vystoupí světová hvězda. Příští rok přijede Sting

V hlavní roli muzikálu Company se představí Lukáš Ondruš, v dalších pak například Pavel Režný, Jozef Hruškoci, Soňa Hanzlíčková, Pavel Klimenda nebo Charlotte Režná.

Premiéru bude mít nový muzikál 24. února příštího roku na Malé scéně Divadla J. K. Tyla v Plzni.