Podruhé se akce odehraje v režii Depa. „Po letech, kdy se Treffpunkt konal s pomocí různých příhraničních projektů, jsme se ho loni rozhodli uspořádat sami, i když bez podpory partnerů by to samozřejmě nešlo. Podařilo se to a letos na to chceme navázat a nabídnout ještě širší program,“ uvedl za organizátory Jindřich Jindřich.

Zdroj: Deník/Filip Nekola

Hlavní část se opět odehraje v autobusové hale, ve čtvrtek a v pátek se začíná v 18 hodin, v sobotu už v 11.30. „Jednou z novinek je možnost zarezervovat si stůl, druhou, že se program rozšíří i na nádvoří Depa,“ dodal Jindřich. O zájmu o festival svědčí i to, že ve středu odpoledne zbývalo na každý z večerů jen pár neobsazených stolů. Poslední místa, vždy pro čtyři lidi, je možné za poplatek zarezervovat na goout.cz.

Na nádvoří bude umístěna hlavně gastrozóna s občerstvením, uskuteční se tam ale i část hudebního programu. „Bude tam umístěný obří stan, takže návštěvníci se nemusí obávat nepříznivého počasí,“ doplnila za Depo Lucie Lobotková.

Kulturní dům v Červeném Hrádku se přestavuje na byty.
Zdevastovaný „Jakešův“ kulturák se přestavuje. Bude v něm osmnáct bytů

Zahajovací večer třídenního česko-bavorského festivalu Treffpunkt odstartuje originální česká skupina MoveBreakers se svým nezaměnitelným mixem disca, funky, italského folkloru nebo i trapu, kterému říkají partybeat. „Pětičlenná formace má na kontě dvě alba autorských skladeb a více než 200 koncertů po Evropě a ČR včetně předních hudebních festivalů. S Movebreakers si otěže atmosféry večera předají němečtí Bavarian Connection, kvartet vystupující napříč planetou. Hráli například na Oktoberfestech v Chicagu, Moskvě či na Srí Lance,“ řekl k programu prvního dne produkční plzeňského Depa Ricardo Delfino.

Páteční oslavy česko-bavorského přátelství podbarví tóny karlovarské skupiny Steven's, vítěze talentové soutěže mezinárodního festivalu Blues Alive, a německých Gletscherfetzer. „Po loňském úspěchu se na Treffpunkt vracejí se svým repertoárem obsahujícím skladby od tradičních bavorských šlágrů až po rockové kousky,“ dodal Delfino.

Plzeňský kraj představil unikátní projekt cestovního ruchu „Když jsem já sloužil na západě Čech“. Cílí nejen na vojenské nadšence, ale také na rodiny s dětmi.
Kraj láká bývalé vojáky. Vojnu si v regionu „odkroutil" i slovenský premiér

Nejnabitější program z celého festivalu čeká návštěvníky v sobotu, kdy návštěvníky z dopoledne do odpoledne provede Orchestr ZUŠ Bedřicha Smetany, následovat bude uskupení českých a bavorských hudebníků Greet from Street. Podvečerní produkce se chopí mladé uskupení hudebníků Sidemen v čele se zpěvačkou Gaiou Anzari a hlavní hvězdou festivalu je německá kapela Mädchenalarm, pětice zpívajících muzikantek s bubeníkem. Po celé odpoledne navíc na nádvoří zajistí pravou bavorskou atmosféru uskupení Rüscherlwixxa, trio plnokrevných hudebníků z Bavorského lesa se svým folkovým repertoárem.

Všechny tři večery uzavře v pozdních hodinách DJ Ladin. Připravený bude také doprovodný program v podobě malování na obličej a soutěží. Vstup na akci je zdarma.