Nejen ti hudební fanoušci, kteří pamatují dobu plnou euforie, ale i ti mladší, se mohou těšit na legendy plzeňské scény, některé z nich jsou stále k vidění pravidelně, jiné už vystupují vzácněji. Postupně zahrají Nastřižené vlasy, Semtex, Burma Jones, Děda Mládek Illegal Band, Palice a na závěr Kečup. Atmosféru devadesátek dotvoří i projekce dobových fotografií nebo stylové občerstvení, k dostání bude i grilované prase. Celá akce začne v 15 hodin otevřením sálu, v 16 hodin začne první koncert a vše vyvrcholí až v nočních hodinách.

„Je zajímavé, že to jsou nejlepší kapely, které tady v devadesátých letech byly. Za těch třicet se na tom vlastně nic nezměnilo a pořád jsou nejlepší, které v Plzni můžete slyšet,“ podotkl na tiskové konferenci s nadhledem Lukáš Krásný frontman Semtexu, který patří mezi ty pravidelně hrající formace.

Himlhergot fest v Plzni. Skupina Trautenberk, která ho pořádala, si coby hosty pozvala Civilní obranu, Dymytry a Horkýže Slíže.
FOTO, VIDEO: Himlhergot fest rozpálil Plzeň. Dymytry všechny posadili na zadek

Naopak Palice, která ve své době navázala na známější Alici, se na pódia vrátila po osmileté pauze, často nevystupuje ani Burma Jones. „Kapela je oživená, s novým zpěvákem. Myslím, že se je na co těšit,“ řekl za Palici Michal Pošvář. „Moc toho teď neodehrajeme, ale pro tuhle akci se dáme do kupy. Zahrajeme pecky, které znají všichni,“ slíbil Sváťa Němeček ze skupiny Burma Jones, kde teď u mikrofonu Bohouše Josefa stojí Jaro Smejkal.

„Myslím, že tahle akce bude oslava plzeňské tvorby,“ doplnil Karel Paul z Kečupu, který celý program uzavře.

Za myšlenkou uspořádat tento večírek stojí Jiří Vatrs z Lokálu U Jirky v Plzni, kde se uskuteční i oficiální afterparty. „Rozhodli jsme se udělat takový retromejdánek se skupinami, se kterými jsem vyrůstal a mohl s nimi v té době pařit. Jsem rád, že se nám v jeden den podařilo dostat na jedno pódium těchhle šest kapel, které jsou pro mne a řadu kamarádů srdcovkami. Zavzpomínáme zkrátka na dobu, kdy jsme byli veselí a hraví,“ řekl Vatrs, který akci pořádá společně s pivovary Bizon Čižice a Beer Factory.

Plzeňská inscenace slavného muzikálu Jesus Christ Superstar už zná své obsazení titulních rolí. Na snímku Pavel Režný jako Ježíš a Dušan Kraus jako Jidáš.
Ježíše ve slavném muzikálu si v plzeňském divadle zahrají Klimenda a Režný

Ve stylu devadesátých let je udělaný i předprodej vstupenek, stejně jako v době před internetem jsou k dostání pouze v kamenných předprodejích na několika místech v Plzni, například U Jirky, v Hudebních nástrojích Mikeš Music na Slovanské či B&H Music na Americké. A poté na místě v DEPO2015. Lístky stojí 590 korun, v Depu pak budou o dvě stovky dražší, z každého půjde 20 korun pro děti s poruchou autistického spektra. „V předprodeji to vychází na stovku na kapelu, což je podle mě příjemná cena. Každá ze skupin bude hrát hodinu, mezi koncerty se počítá s půl hodinou na přestavbu,“ dodal Vatrs.