Název turné Němá éra odkazuje na stejnojmennou skladbu z debutového alba Illustratosphere (2000). Spolu s druhou deskou Entropicture (2003) ji umělci vydali v remasterované reedici, oba tituly jsou tak k dostání po dlouhé době a úplně poprvé také na vinylu. Čerstvou novinkou jsou navazující alba Animage (2008) a Maratonika (2013), jenž vyšla remasterovaná na CD koncem března, na vinylu vyjdou na podzim.

„Během koncertu vždy anoncuji, že jsme s kamarády přivezli naše desky, což bude probíhat i během tohoto turné s reedicemi prvních alb. Většinou vše probíhá tak, že slezu z jeviště, stihnu na sebe hodit suché triko a běžím do předsálí, kde podepisuju, co si lidé koupí. Někdy, když na místě spíme, je občas fajn stoupnout si na chvíli k baru a prohodit s lidmi pár slov, to jo,” říká o setkávání s fanoušky po koncertech držitel deseti Cen Anděl za Zpěváka roku a jedné v kategorii Zpěvák čtvrtstoletí Dan Bárta.

Zmiňovanou světelnou show vytvořila multimediální umělkyně Linda Arbanová. „Mix projekce obrazů a videí s barevnými prvky a filtry rozehraje tato umělkyně, která spolupracovala například se skupinami Zvíře jménem Podzim, Kittchen nebo Robert Křesťan a Druhá tráva, na scénických objektech z dílny plzeňského výtvarníka Pavla Lišky. Každá skladba koncertu tak ožije nejen v barvách tónů, ale i v tónech barev,“ říká ke specialitě tohoto koncertu člen produkčního týmu DEPO2015 Ricardo Delfino.

„S Danem Bártou jsme si vyměnili několik foto a video materiálů, které do mixu zakomponuji - záběry z jeho expedic po světě či fotografie vážek a dalších tvorů. Tyto výjevy budu během koncertu míchat živě v reakci na hudbu. Ilustrovat hudbu Illustratosphere je radost, do Plzně se těším,” doplnila Arbanová.

Spolu s Bártou, který o sobě poprvé dal vědět v plzeňské Alici, tvoří současnou stálou sestavu Illustratosphere kytarista Miroslav Chyška, kontrabasista a baskytarista Robert Balzar a klávesista Filip Jelínek. Čtveřice se na pódiích setkává také v rámci působení v kapele J.A.R., čerstvě oceněné Skupiny roku letošních Cen Anděl. Od roku 2014 zastává post bubeníka Illustratosphere slovenský hudebník Martin Valihora.

Parádní zážitek si odnesli návštěvníci koncertu legendárního Olympicu, který zahrál zaplněnému sálu DEPO 2015.
OBRAZEM: Legendární Olympic připomněl v Plzni svá kultovní alba

Hudební večer otevře v 19 hodin nadějná písničkářka a skladatelka NIKA za doprovodu klavíristy Pavla Dudy. Za své debutové album Flesh & Soul získala Moravskoslezskou uměleckou Cenu Jantar v kategorii populární hudba, je vítězkou kategorie Junior soutěže JazzFruit. V Plzni v loňském roce vystoupila v rámci letní koncertní série DEPOvLETU v areálu DEPO2015.

Sál bude při koncertě uzpůsobený jen k sezení, vstupenky jsou k dostání v předprodeji na GoOut.cz či přímo na recepci kreativní zóny DEPO2015.