Od pátku do neděle vystoupilo na třech scénách Basinfirefestu ve Spáleném Poříčí osm desítek kapel. Největším lákadlem byla bezesporu švédská heavymetalová skupina Sabaton. Ze Švédska přijel i Sonic Syndicate a zpestřením pro návštěvníky festivalu bylo i představení rockové opery Antigona a vystoupení skupiny Alice v původní sestavě se zpěvákem Danem Bártou.

„Je to tu dobrý, užívám si. Nemůžu si zatím na nic stěžovat,“ říkal například Plzeňan Petr Tomášek. „Je to super,“ svěřila se například Lucka Pozděnová také z Plzně. Přijela sem s kamarády už ve čtvrtek a stejně jako mnoho dalších rockerů přespávala ve stanovém městečku. Jediné, co by společně s Luckou Štrenclovou organizátorům Basinfirefestu vytkla, je málo záchodů, přidala by ještě jednu scénu a nelíbí se jí ani drahé jídlo. „Loni tu stál langoš 35 a letos je za 50 korun,“ říkají rockerky.

Ani poměrně silný déšť v sobotní podvečer nezkazil rockerům náladu. Někteří byli dokonce rádi, že se konečně ochladili. Většina stanů až na několik výjimek zůstala deštěm nevyplavená. Jen rozbahněný terén se postaral o menší nepříjemnosti. „Vystlali to tam slámou, která se pak zapařila, takže to dost smrdělo. Ale jinak to bylo fajn,“ prozradila Petra Tichá z Plzně.

Třídenní festival se podle policejní mluvčí Jany Václavové obešel bez vážnějších konfliktů. „K narušení veřejného pořádku nedošlo, pouze jsme zaznamenali 13 přestupků v dopravě,“ sdělila Václavová. Basinfirefest nepřinesl více práce ani záchranářům, obešel se bez vážnějších zranění.