Příběh tzv. zábavové kapely se začíná psát v Plasích v sobotu 9. listopadu 2013, kdy se koná její první vystoupení. Původně tříčlennou kapelu tvořili Luboš Muchna (basová a akustická kytara), Jiří Bláha (klávesy a akustická kytara) a Vít Bunda (bicí nástroje). „Chtěli jsme nabídnout alternativu pro menší typy akcí, kam si pořadatel z různých důvodů nemá možnost pozvat velkou kapelu, ale zároveň má zájem o živou muziku, nechce využívat half-playbackové hudební projekty,“ vysvětluje důvod vzniku muzikant, zpěvák, herec a moderátor Jiří Bláha, který je v kapele od samotného vzniku.

V roce 2016 rozšiřuje řady Richard Bunda a ujímá se klasické kytary španělky. Sebranka dostává ryze akustický zvuk, nacvičuje nové písně a množí akce, na kterých hraje. V repertoáru kapely se objevují zejména písně českých interpretů napříč žánry a styly od Karla Gotta, Janka Ledeckého, kapel Chinaski, Olympic či Katapult až po písničky dua Uhlíř – Svěrák.

Téměř tříletý cyklus dobře rozjetého vlaku nabourá až nešťastná událost, při níž si Richard vážně zranil ruku. Téměř ze dne na den tak za něj přebírá štafetu Vilda Šafařík, v němž kapela kromě hráče na akustickou kytaru získává i houslistu a saxofonistu. V této době také ukončuje činnost bubeník Vít Bunda a na jeho pozici nastálo nastupuje Jiří Svatoš.

Krátce před covidovou pandemií přichází do Sebranky další posila – Vojta Šafařík a obohacuje zvuk Sebranky o elektrickou kytaru. „Během rekonvalescence se Richard Bunda učí hrát na trumpetu a později se s námi vrátil na pódium. Sebranka tak v roce 2021 dostává finální tvar šesti muzikantů,“ doplňuje Bláha historii kapely, která má za sebou více než 130 koncertů na zábavách, plesech či různých oslavách.

Teď kapelu čeká vlastní oslava – deset let na scéně. „Koncert začíná ve 20 hodin v kulturním domě v Plasích a během dvouhodinové show vystoupí různí hosté a chybět nebudou ani bývalí členové kapely,“ zve kapelník Jiří Bláha. Vstupné je 250 Kč v předprodeji, 290 Kč na místě.