Začíná v Plzni v sobotu před polednem a koná se na dvou scénách. V areálu Plzeňského Prazdroje a na náměstí Republiky. Živá hudba bude k slyšení také v Mlýnské strouze.

Lidé se mohou těšit na vystoupení Michala Hrůzy a kapely Hrůzy, Thoma Art-way, Švejk Bandu, Petra Bendeho, kapely Mydy Rabycad nebo slovenské skupiny Iné kafe a mnoha dalších interpretů.

Letos poprvé organizátoři pozvali také malé pivovary, a tak návštěvníci budou moci ochutnat zlatavý mok např. z pivovarů Matuška, Chomout, Frýdlant, Mazák nebo Zhůřák. Připraveny budou také pivní stany s občerstvením. Lidé se mohou učit čepovat pivo, vidět při práci pivovarské bednáře nebo se vypravit na prohlídku pivovaru.

Policie České republiky upozorňuje, že Pilsner Fest přinese jistá dopravní omezení. Dojde k částečné uzavír-ce ulic U Prazdroje, Tyršovy s omezením provozu v pravém jízdním pruhu ve směru do centra města, v úseku cca od křižovatky ulice U Prazdroje s Lobezskou po křižovatku Tyršovy a Fügnerovy. Částečně uzavřena bude i Sirková ulice. V ulicích okolo náměstí budou vyblokována parkovací stání.