Jedna z prvních mimopražských repríz se uskuteční 8. března v Plzni. Jak to vypadá a co se stane v mládeneckém penzionu, kde platí přísná pravidla a kam si jeden z nájemníků přivede slečnu, bude k vidění v Měšťanské besedě. V hlavních rolích se představí Patrik Děrgel a Marie Doležalová.

Komedii napsal irský divadelník s dělnickým původem Sean O'Casey. Téma zpracoval nejprve jako povídku, tu mu však v roce 1933 kvůli mravní závadnosti nevydali. K tématu se vrátil o sedmnáct let později a realizoval ho jako divadelní frašku Bedtime Story. Na ostrovech zůstala jednou z mnoha jednoaktových inscenací. To v Čechách se z ní stal hit. Díky režisérovi Jiřímu Krejčíkovi, který ji totiž po svém upravil a zpracoval hned třikrát. Poprvé v roce 1965 pro Činoherní klub, který hru uváděl dlouhých 16 let, podruhé v roce 1967 jako filmovou adaptaci v hlavní roli s Josefem Abrhámem, Ivou Janžurovou a Jiřím Hrzánem. A potřetí jako televizní inscenaci s Jiřím Menzelem a Jiřinou Jiráskovou.

Děj se odehrává v penzionu pro mladé muže, kde přísná majitelka velmi dbá na dobré mravy a nestrpí, aby kdokoliv z jejích nájemníků přijímal na pokoji dámské návštěvy. I sebemenší pokus o nesplnění jejího požadavku trestá nemilosrdnou výpovědí z bytu. Přestože je její ostříží zrak stále v pozoru, jednoho večera se svobodnému mládenci náhodou podaří obávaný zákaz porušit. Brzy ale zjistí, že utajit a vyprovodit z penzionu dívku je nemožné. Zvlášť když se náhle vrátí jeho spolubydlící.

V pojetí Divadla Palace se bude jednat o poctu klasické komedii, přioděnou do elegantního, bezstarostného a nostalgického hávu secese úplného počátku minulého století. Režie se ujal Jaromír Dulava. Premiéra je v Praze plánována na tuto středu. V Plzni o měsíc a půl později.

Youtuber Kovy přijede v pátek 2. února do areálu DEPO2015.
S Kovym o penězích v DEPO2015