Hrajete s BSP, se seskupením, jež si říká Supergroup, koncertuje s Monikou Načevou, se Stromboli, s Pražským výběrem… S BSP jste v Šeříkovce už hrál, s kým přijedete tuto neděli?

Právě vychází moje sólové album s názvem Pošli to tam a skladby z něj zahraji v Šeříkovce. Přijedu se svýmTriem, které tvoří bubeník Michal Daněk, baskytarista Martin Ivan a klávesista Michal Nejtek. Zazpívá s námi Milly Honsová, velmi zajímavá zpěvačka s osobitým projevem.

Trio je seskupení, které je postaveno vám na míru? Je to projekt, v němž jste nejvíce sám za sebe a v popředí?

Nejsem stylově zakotvený a nemám výhradní priority. Pro mne hudba znamená svobodný horizont. Rád skládám věci pro Výběr nebo Stromboli, BSP či Načevu. Tuto pestrost si užívám i s nimi na koncertech. A Trio tedy opravdu je projekt , který si šiju vyloženě na svou míru. Je to hlavně instrumentální výpověď, kterou se snažím podávat v různobarevných odstínech od melancholičtějších kytarových balad až po rockové smrště. Je to hudba víc do klubů a do divadel, ale umíme to rozjet i na velkých pódiích

Kdy a jak jste dal toto seskupení dohromady?

Už v roce 1992 jsem založil podobné seskupení Big Heads, kde jsem si vytvořil svůj sólový rukopis, a v této rovině, vedle předtím zmiňovaných kapel, v podstatě pokračuji dodnes. Aktuální Pošli to tam je už mé páté album, které zobrazuje mou současnou kytarovou tvorbu, ale nejen ji. Jsou na něm i vokální skladby v podání Moniky Načevy, Richarda Müllera, Světlany Rymarenko, Milly Honsové a Elišky Dvořákové.

Trio však nahrává a hraje živě na koncertech nejen vaše skladby, ale oslovujete i jiné skladatele a textaře. Koho jste přizval ke spolupráci tentokrát?

Na koncertech hraji výhradně své skladby a občas jako bonbónek zařadíme nějakou převzatou. Jinak co se týče textů, tak na mé nejnovější album je napsali Michal Horáček, Jan Sahara Hedl, Jáchym Topol, Vlasta Třešňák a Markéta Pilátová. Ale se Supergroup, která je vlastně takovou přátelskou sešlostí i speciálním projektem, jejž sestavili fanouškové magazínu Rock a Pop, hrajeme daleko více převzatých skladeb.

A dá se očekávat, že za pár měsíců navštívíte Plzeň třeba právě se Supergroup?

Rádi dorazíme.