V celostátním kole v Litvínově jej odborná porota zařadila do takzvaného Zlatého pásma a zároveň souboru udělila dvě zvláštní ceny. Orchestr působící při Základní umělecké škole v Třemošné tak obdržel i ocenění za mimořádný interpretační výkon a dirigent Dalibor Bárta byl oceněn za jeho vedení. S podobným úspěchem se ze soutěže nevrátil žádný jiný soubor z celých západních Čech.

„Soutěž vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a TREMOLO vystoupilo s dvaačtyřiceti hráči,“ upřesnila ředitelka třemošenské umělecké školy Jarmila Žižková. „Orchestr soutěžil se skladbami od Lallo Schifrina, Burta Bacharacha, se Zpíváním v dešti od Nacio Herba Browna a s Piráty z Karibiku od Klause Badelta. Jako sólisté vystoupili pěvkyně Gabriela Šnebergerová, saxofonista Martin Fencl a trumpetista Jiří Kodajek,“ popsala soutěžní program hráčů z Třemošné.

„TREMOLO je orchestrem, který považuji za jedno ze svých dětí. Není pravda odrostlé ani v plenkách, ale už se umí o sebe docela dobře postarat. A to je pro každého rodiče vždycky tak trochu úleva,“ říká umělecký vedoucí a dirigent souboru Dalibor Bárta. „Navíc je to robě šikovné a má chuť občas zakřičet a dát o sobě vědět. Jako zrovna v Litvínově v celostátním kole soutěže jazzových a ostatních orchestrů, kde mělo tu odvahu poprat se s nejlepšími. A co víc, zvítězilo!“ připomíná. Právem může být na TREMOLO hudebník a pedagog, který je dobře známý i jako interpret z plzeňského hudebního života, hrdý a pyšný. „Doufám jen, že bude s přibývajícím věkem moudřet a neopustí jej chuť dělat ostatním kolem sebe radost,“ věří Dalibor Bárta.