K vidění jsou díla devatenácti českých a slovenských autorů využitá při tvorbě designu trika, jehož prodej posloužil na podporu této iniciativy. Z vystavených děl se skládá koláž na triku, jíž dominuje právě obrys blesku – symbolu hnutí Strajk kobiet, na jehož podporu iniciativa vznikla. Hnutí bojuje proti polské protiinterrupční legislativě. Výstava je přístupná komukoliv, kdo se sejde podívat na vlaková nástupiště číslo 2 a 3.

„Každý jsme dostali nějakou část celého obrazu jako prostor pro naši ilustraci. Vše přitom vznikalo jen na dálku, z očí do očí jsme se nikdy neviděli. O zbytek se pak postaraly holky, které celý nápad vymyslely. O trička byl velký zájem, jejich prodejem se vybralo něco kolem půl milionu,“ uvedla ke vzniku obrazů i triček kurátorka výstavy a autorka jedné z ilustrací Jana Jarošová.

Výtěžek z prodeje trika je určen na podporu dobrovolnic, které si říkají České tety neboli Ciocia Czesia a zpřístupňují osobám z Polska cestu k bezpečné interrupci v českých nemocnicích. Tuzemská verze iniciativy vznikla loni v říjnu podle vzoru jiných „tetovských“ organizací fungujících už roky v Rakousku, Německu a dalších zemích jako reakce na další zpřísnění polské protiinterrupční legislativy, která je nejpřísnější v EU. V Polsku není například už možné podstoupit umělé přerušení těhotenství ani v situaci, kdy plod trpí závažnou vývojovou vadou. České tety proto konkrétně pomáhají všem polským osobám potřebujícím interrupci a nutné výdaje pokrývají z dobročinných sbírek a příspěvků. “V současném umění je alespoň částečná angažovanost téměř nutností. Umění nestojí stranou dění a jsem ráda, že Moving Station se nebojí dávat prostor i kontroverznějším tématům a podporuje boj za lidská práva ať už jakoukoliv formou,” dodala Jarošová.