Třetí ročník Metalfestu totiž přivezl do Plzně celkem slušný výběr zahraničních hvězd. V čele s americkými hvězdami W.A.S.P. a Megadeth.

Páteční program začal již před dvanáctou hodinou a nabídl průřez mnoha metalovými odvětvími. Přihlížející nadchli skotští folk metalisté Alestorm, kteří přimíchávají do své hudby pirátské prvky. Na pódiu v té chvíli chyběl už jen Jack Sparrow.

Další velkou hvězdou festivalu byli britští Uriah Heep, kteří předvedli řemeslně skvěle zvládnutou show. Poklonu jim složil i frontman následujících W.A.S.P., kteří byli jasnou hvězdou prvního dne, i přes avizované Megadeth. Ti naopak byli pro většinu návštěvníků hořkým zklamáním. Parta kolem Davea Mustaina totiž nepředvedla takřka nic, čím by oslnila přihlížející a utlumený zpěv Mustainea byl už jen hřebíčkem do rakve koncertu této trash metalové legendy.

Druhý den nabídl dvě současné tuzemské stálice – maskované Dymytry a legendu Arakain. Kromě nich se na pódiu záhy vystřídaly hned dvě nalíčené kapely. První Powerwolf představili na pozadí chytlavé hudby a refrénů texty o upírech a vlkodlacích a polská death metalová stálice Behemoth zaujala propracovanou show s mnoha efekty. Nedelní večer byl ve znamení koncertu Soulfly, v čele s legendou metalu Maxem Cavalerou, který kdysi vedl kultovní Sepulturu.