Zahradničení den po dni aneb velký zahradnický rádce nabízí 1686 rad a 532 kreseb. Na jeho přípravě se podílel kolektiv německých autorů a čtenář v něm najde rady, jak pěstovat okrasné rostliny, ovoce i zeleninu.

I druhá kniha z novinek městské knihovny byla do češtiny přeložena z němčiny. Kerstin Wenzelová napsala svůj autobiografický příběh. V knize Abája – své děti ti nedám! zaznamenal, co to znamená, když se manžel a otec jejich čtyř dětí změní v agresivního fundamentalistu. Více než osm let drží Mohamed M. svou ženu a děti násilím ve Spojených arabských emirátech, kde jsou vystaveny masivnímu týrání. Přes absolutní nezájem německých úřadů se Kerstin a jejím dětem nakonec podaří dobrodružný útěk…

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje nově nabízí pohled na nejen české moderní dějiny. Historik a antropolog Zdeněk Nebřenský za název své studie o myšlenkovém světě polských a československých vysokoškoláků v letech 1956-1968 zvolil název písničky kapely Vltava Marx, Engels, Beatles. Autorem druhé novinky z krajské knihovny je polský novinář a znalec českého prostředí Mariusz Surosz. V publikaci Ach, ty Češky! čtenářům na půdorysu osudů osmi slavných, a mnohdy zapomenutých, osobností (např. Adiny Mandlové, Věry Čáslavské, Růženy Vackové…) ozřejmuje širší dobové souvislosti a rozkrývá dějiny našeho národa z perspektivy, která o nás vypovídá více, než si sami myslíme.

JAN VLČEK před plakátem na jeho výstavu v Galerii města Plzně. Výstava bude od 5. do 8. května přístupná zdarma. Končí 4. června.
Jana Vlčka inspirují výpravy do minulosti